Älä nöyristele kutsunnoissa, taistele nöyryyttäjiäsi vastaan

Anonyymi-ap

Nuorena miespuolisena henkilönä joudut prosessiin, joka on vastoin perustuslakia, jolle koko tasa-arvoinen yhteiskunta perustuu.
https://www.oikeusasiamies.fi/suomen-perustuslaki-6-



Ne lakipykälät millä sinua painostetaan, ovat ristiriidassa perustuslain kanssa ja vailla perusteita. Kukaan ei ole päteviä perusteita koskaan esittänyt, miksi asevelvollisuus koskee vain miespuolisia. Joten älä alistu, et ole vähempiarvoinen kuin muutakaan, vaikka sinulle niin uskotellaan!

Kannattaa tiedostaa, ne vanhemmat armeijan univormussa olevat ukot siellä kutsuntapaikalla ovat sinun vihollisia, niitä ei tarvitse pelätä, ne haluavat sinut alistaa, sinä voit olla vastaavasti ilkeä niille. Jos tarpeeksi häijy olet, saat jopa vapautuksen pakkopalveluksesta, joka haaskaa elämästäsi jopa vuoden.

10

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äläpä nassikka nillitä!!
      Ole tyytyväinen ettei meillä ole riskiä tulla poimituksi kadulta suoraan tykinruuaksi kuten tuossa naapurissa.

      • Anonyymi

        Olisikin niin, että poimitaan vain kadulta. Jos sinä olisit OIKEA mies, tietäisit, että suomessa tulee poliisi jopa hakemaan kotoa armeijaan, jos olet väärää sukupuolta, ei pelkästään poimi kadulta, kuten venäjällä.

        Sinun kaltaiset feministit pelkäävät, että velvollisuudet tulee koskemaan yhtälailla kohta myös naisia, kuten perustuslaki edellyttää. Myös joillakin päästään lahonneilla vanhoilla ukoilla voi olla samanlaisia houreita, ne elää menneessä maailmassa, mitä ei enää ole.

        Sitten on ryhmä miehiä, jotka yleensä haketuvat armeijaan siitä syystä, että siellä pääsee paremmin lähelle nuoria poikia, kuin missään muualla ja voi toteuttaa alistamiseen, tai alistetuksi tulemiseen liittyviä fetissejä.
        Jo kutsunnoissa voi huomata, etenkin jos sattuu olemaan komea nuori mies, että ne pöydän takana olevat, univormuihin pukeutuneet ukot katsovat silmät kiiluen, jotenkin kiihottuneessa mielentilassa nuorta poikaa. Vähemmästäkin tekee mieli sylkäistä kasvoille, tervepäinen nuori mies kokee tuollaiset iljetykset luonnollisesti vihollisina, se kannattaa myös näyttää, eikä ujostella. Pitää olla mies ja puolustaa itseään.


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😍 ­­­N­y­­­m­f­­­o­­­m­­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18012056T

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      OLE VALMIS, SILLÄ KUN ISÄNMAAN PUOLUSTAMINEN SINUA KUTSUU JA TARVITSEE, NIIN SINULLA TÄYTYY OLLA VALMIUDET SIIHEN !!!!!!!!

    • Anonyymi

      No joo, ei minulla ole mitään yleistä naisia ja miehiä koskevaa asevelvollisuutta vastaan. Vähän tuollaisia aloituksen kirjoittaneita vastaan sen sijaan on.

    • Anonyymi

      Asevelvollisuuden voisi poistaa kokonaan. Vain vapaaehtoiset taistelisivat motivoituneina isänmaan puolesta.

      • Anonyymi

        Kun kotitalo tuhotaan, tyttöystävä, vaimo tai lapsi kuolee vihollisen tulituksessa, alkaa motivaatiota löytyä löysemmästäkin jätkästä. Tietysti olisi hyvä, että motivaatio löytyy ennen kuin noin on tapahtunut, mutta kaikilta ei voi vaatia kykyä ennakoida. Armeijassa annetaan valmiudet, motivaatio tulee muualta.


      • Anonyymi

        Ns. Ukrainanmalli, ne joita huvittaa tappelevat, muut jatkavat sitä "omaa elämäänsä"


    • Anonyymi

      No,kävin 330vrk tykistössä ja mt puolella..En kadu,opin paljon.
      Sitten 4v,eri rauhan tehtävissä,en kadu.
      Olen paljon erillainen,kun tiedän ja tunnen toisen maan ihmisen murheet ja kokemukset.
      Olen onnelinen tästä mitä sain kokea ja voin vaan arvostaa Suomen puolustusvoimia, jotta sain kokea maailmalla.
      Uskokaa täi älkää,meillä kaikilla on samat murheet,ikävät ja pelko ja pahin on nälkä.
      Kun ihmiset ymmärtäisi ympäri pallomme,me olemme yhdessä,me olemme tämän planeetan kansa.
      Me olemme yhtä,vaikka olemme erillaisia mutta meillä on Rakkaus !

      • Anonyymi

        Taidatkin olla näitä homppelipoikia, sinulle intti tarjoaa varmasti paljon ihania kokemuksia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3043
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2695
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2305
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2178
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1986
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      37
      1815
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1566
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1527
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1370
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1339
    Aihe