Nyt olis neuvot tarpeen, kun e39 520i:ssäni lämmöt nousee jatkuvasti punaiselle. Auto on vuosimallia 97, suomiauto ja ajettu 278 tkm. Kaupunkiajossa lämmöt nousee jatkuvasti ja kun antaa kunnolla kierroksia, ne saa taas laskemaan normaalille tasolle, ainakin välillä.
Ennen sitä mull meni valuui kaikki jäähdytysnestet "nesten säiliö meni paskaks", tilasiin uuden jäähdyytimen ja pistin sitä kinii, sit seen jälkeen menin ajaa mutta allkoi lämpeene, tilasin uuden termoostatin ja kotelon, taas menin katto et kuumeneks se vai ei , alkoi taas kumeeneman, ja autooon sisällä kun pistään kuuman ilman tule kymä ilmaa sit se vaihtuu aina toisen päin, sit auton sisällä oon vissi jäähäreiden haju.
voiko olla vika vesipumpus?
Missä siis vois olla vika?
Kiitos avuista...
bemari kuumene
8
373
Vastaukset
- Anonyymi
Lämpöjen pitäisi omassa M54:ssa olla n. 97 astetta , ei ole hälyttänyt, salavalikko kertoo.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18012196j
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Arvuutellaan !?
1. Onko jäähdytysjärjestelmä ilmattu/täytetty oikein ?
2. Onko myös moottori ehjä ?
3. Onko jäähdytysjärjestelmässä oikeata nestettä ja vettä ?
4. Onko jäähdytysjärjestelmään liitetty osaryhmiä/laitteita auton valmistuksen jälkeen ?1. Onko jäähdytysjärjestelmä ilmattu/täytetty oikein ?
Oon
2. Onko myös moottori ehjä ?
On ehjä
3. Onko jäähdytysjärjestelmässä oikeata nestettä ja vettä ?
Oon, vihreä jäähri
4. Onko jäähdytysjärjestelmään liitetty osaryhmiä/laitteita auton valmistuksen jälkeen ?
ei ole tieto- Anonyymi
520:ssä järjetelmä ilmautuuu itte paisariin
- Anonyymi
Vesipumpun siivet katkeilee kun on muovia.
Miäki mietin tätä, mut ku en jaksa arvoile yhtää, mun mielest on helpompaa et viien korjamoole
- Anonyymi
Oletko laittanut laimentamatonta jäähdytysnestettä ? Silloin se tekee ton.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1396589
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495689- 1234851
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434460Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523852- 623031
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522926Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242292- 342214
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152177