Puoli vuotta odotellu että koska tulis uus auto. Mutta ei vielä ole edes tietoa koska tehdas sen mun yksilön tekisi. Kyseessä kuitenkin ihan perus malli ja värikään ei mikään erikoinen.
Kia sportage
4
662
Vastaukset
- Anonyymi
Onko sitä autoa pakko vaihtaa kokoajan? Varmaan se nykyinenkin on täysin ok kulkuväline. Viisas ostaa auton 10 - 20 vuoden välein ja merkki ja malli pitää valita harkiten, luotettavankin valmistajan malleissa on eroja. Huoletonta autoa ei tarvitse vaihtaa, eikä odottaa uutta arpaa...
- Anonyymi
Onneksi olkoon. Tuon auton kanssa eläminen on yhtä helvettiä talvella/kostealla. Siinä on äppi mutta kas kummaa sillä ei saa edes tätä plugaria lämmitettyä etänä.
Ja arvaa vaan kun aamulla vesisateella lähdet pihasta on ikkunat aina pyyhittävä kosteudesta kun kiassa ne vedet ei ikkunoista lähde ollenkaan kun lasket ja nostat ikkunoita napista.
Ja muutenkin kyllä kaukana ollaan hybridi tekniikassakin muista merkeistä, polttomoottori pärähtää käyntii millon sattuu jne.
Muutenhan auto on tilava ja sitä mitä voi odottaa uutena noin 50-55tuhannen autolta. - Anonyymi
Jos tuotantopäivä ei ole tiedossa pitkänkään odottamisen jälkeen, niin johtuisiko juuri tuosta "ihan perusmalli"-asiasta. Tuotantoon kun tulee tarpeeksi hyvin varusteltuja ja sitä kautta paljon parempikatteisia autoja, niin ne pitävät perusmallit holdissa.
Ei tuotannon kalenterointi niin vaikeaa hommaa ole, etteikö auto päätyisi kalenteriin parin viikon sisällä tilauksesta, ellei kyse ole juuri "tarjousmallit tehdään kun ehditään"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 691119
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön255936Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800