Kia sportage

Anonyymi-ap

Puoli vuotta odotellu että koska tulis uus auto. Mutta ei vielä ole edes tietoa koska tehdas sen mun yksilön tekisi. Kyseessä kuitenkin ihan perus malli ja värikään ei mikään erikoinen.

4

558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko sitä autoa pakko vaihtaa kokoajan? Varmaan se nykyinenkin on täysin ok kulkuväline. Viisas ostaa auton 10 - 20 vuoden välein ja merkki ja malli pitää valita harkiten, luotettavankin valmistajan malleissa on eroja. Huoletonta autoa ei tarvitse vaihtaa, eikä odottaa uutta arpaa...

    • Anonyymi

      Onneksi olkoon. Tuon auton kanssa eläminen on yhtä helvettiä talvella/kostealla. Siinä on äppi mutta kas kummaa sillä ei saa edes tätä plugaria lämmitettyä etänä.

      Ja arvaa vaan kun aamulla vesisateella lähdet pihasta on ikkunat aina pyyhittävä kosteudesta kun kiassa ne vedet ei ikkunoista lähde ollenkaan kun lasket ja nostat ikkunoita napista.

      Ja muutenkin kyllä kaukana ollaan hybridi tekniikassakin muista merkeistä, polttomoottori pärähtää käyntii millon sattuu jne.

      Muutenhan auto on tilava ja sitä mitä voi odottaa uutena noin 50-55tuhannen autolta.

    • Anonyymi

      Jos tuotantopäivä ei ole tiedossa pitkänkään odottamisen jälkeen, niin johtuisiko juuri tuosta "ihan perusmalli"-asiasta. Tuotantoon kun tulee tarpeeksi hyvin varusteltuja ja sitä kautta paljon parempikatteisia autoja, niin ne pitävät perusmallit holdissa.
      Ei tuotannon kalenterointi niin vaikeaa hommaa ole, etteikö auto päätyisi kalenteriin parin viikon sisällä tilauksesta, ellei kyse ole juuri "tarjousmallit tehdään kun ehditään"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2096
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      99
      1527
    3. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1263
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      77
      1222
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      112
      1197
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      1024
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      987
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      58
      976
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      902
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      794
    Aihe