En jaksa tehdä 6 tunnin vuoroa.
Työtä liikaa
40
1264
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko yhteiskunnan elätti vihervassari?🧐
- Anonyymi
Laiskat ihmiset löytyvät piireistä jotka ovat työtä vieroksuvia ja kaikki nämä ovat näitä köyhiä porvareita elikkä Persuja?
- Anonyymi
Nykyään nuoret 20-40 vuotiaat ihmiset Suurin osa ylipainoisia, joiden kunto niin huono ettei kestä tehdä ruumiillista työtä eikä kummoisesti istumatöitäkään. Surkea tulevaisuus suomella kun ei ole työntekijöitä kuin korkeintaan koodaajia ja blokkaajia jotka pelaava älylaitteilla.
- Anonyymi
Huono palkka ei kannata rehkiä
- Anonyymi
IT-insinöörejä?.
- Anonyymi
Riippuu varmaan mitä työtä tekee. Hoitotyö ja siivoustyö on raskasta..
- Anonyymi
Haarakonttorilla tienaa mukavasti!.
- Anonyymi
Sinäkö teet sitä?
- Anonyymi
Onneksi petteri orpo laittaa lusmuiliat kuriin👍🫵💪
- Anonyymi
Siellä se peruslusmu luuraa?
- Anonyymi
Vihervasuri ei jaksa, palkka tulee sohvaan.
- Anonyymi
Työ kuluttaa ja särkee tekijänsä, eläkkeellä on sitten hyvä nuolla haavojansa, kertoa että kerran minäkin olin hullu ja korvaamaton.
- Anonyymi
Me tarvitan lidl nurmeksen! Siten moni jaksa paremman tehda toita!
- Anonyymi
Hometalossa asuminen vie voimat?
- Anonyymi
Ja terveyden.
- Anonyymi
Viiden tunnin työpäivää jaksaa tehdä vähän sairaanakin, mutta kun pitäisi hakea kokopäivä työtä. Ei sitä kukaan ymmärrä osa työkykyisiä. Ei ainakaan poliitikot.
- Anonyymi
Navetassa on hommia 12 tunnin edestä?🐼
- Anonyymi
Siemennåtkö lehmiä? 🤔
- Anonyymi
Ensi vuonna parempi jaksaa se noin 8 tunnin vuoro, jotta pääset takaisin nykyiseen tulotasoon. Nimittäin monen sadan euron leikkaus tulossa osa-aikaisten tuloihin.
- Anonyymi
Iso osa nykylapsista ei jaksa edes normaalia koulupäivää, kun pitää yökaudet rassata älylaitteita. Tämä venkoilu siirtyy varmaan myös tulevaan työelämään, vanhemmat herätys.
- Anonyymi
Ei jaksa herätä, pankolla mukava kölliä ja juoda kaljaa. Lapset hakee kaljat ja ruuat kaupasta.
- Anonyymi
Eikä nykyiset opettajat jaksa oppilaita kotiin lähettävät pienemmästäkin syystä.
- Anonyymi
Näitä huput silmillä hiihtäviä Marin faneja on aivan liikaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näitä huput silmillä hiihtäviä Marin faneja on aivan liikaa.
Eivät vieläkään usko kun bile ministeri petti äänestäjät😆😆
- Anonyymi
Vihervasuri on kuin pystyyn nostettu mato, ei pysy pystyssä ilman tukea.
- Anonyymi
Joissakin kouluissa on perustettu lepohuoneita, jossa oppilaat voivat ottaa päiväettoneet, siirtyykö tämäkin myöhemmin työpaikoille.
- Anonyymi
Mihinkä olet Suomi menossa, liikuntaa ainakin lisää köuluihin ja kännykät koulupäivän ajaksi laatikkoon.
- Anonyymi
ihmew kalkkis oot suomi tarvisee digiosaajia!
- Anonyymi
Varaa aika lääkärille, joku vitamiinin puutos taitaa olla. Tai sitten masennus.
- Anonyymi
Oletko nähnyt palkkatyötä tekevää mannea?
- Anonyymi
Olen toki. Kovasti tekkeekin
- Anonyymi
Mukava olla vaan rahaa palanu jo yli 2000euroa
- Anonyymi
Työtön on voittaja 🥇
- Anonyymi
Jos on huono tuntipalkka, pitää tehdä paljon tunteja...alkaa kannattamaan työnteko.
- Anonyymi
Jos ei tee viikossa 80 tunti töitä on laiska.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos ei tee viikossa 80 tunti töitä on laiska.
Sen takia sun vaimosi/tyttöystävä si tulee luokseni aina nussittavaksi, kun sulla kiire tehdä vain töitä ,eikä sulla seiso 🤭😂🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sen takia sun vaimosi/tyttöystävä si tulee luokseni aina nussittavaksi, kun sulla kiire tehdä vain töitä ,eikä sulla seiso 🤭😂🤣
Sorry, oon nuori nainen ja tuskin mun poikakaveri sun luona käy 😁
- Anonyymi
Työtön on aina voittaja 🏆
- Anonyymi
Jos joutuu olemaan 8 tuntia ihan jalkojen päällä (seisontatyö) niin kyllä työpäivä rasittaa. Jos saa istumatyön niin helpottaa kovasti.
- Anonyymi
Parasta on kun ei teen mitään!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585554KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1963578Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182408Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222375Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91208- 1021048
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT631040Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181012- 83998
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79965