rivipersujen tyhmyys.
Minulla on varaa siihen, onneksi. Purran poliittinen huoraaminen ei hetkauta minua.
t: pelastukoon ken voi
Minulla on varaa siihen, onneksi. Purran poliittinen huoraaminen ei hetkauta minua.
t: pelastukoon ken voi
Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Vasudemut tuhoo kaiken jo vuodesta 1917 asti.
https://yle.fi/a/3-12133334
Nyt putini jatkaa mihin vasut jäi eli tappamiset-raiskaamiset-tuhoominen omien ja naapureiden, hävetkää vasut.
https://www.hi2.fi/diktatuurien-nousu/totalitarismi/
Hyvin on tuhonneet, koska Suomi on noussut hyvin köyhästä maatalousmaasta hyvinvoivakasi maaksi ja kansaksi. EU- ja NATO-jäsenyys antavat meille turvaa ja pääsemme tuotteillamme 700 miljoonan markkinoille.
Suomalaiset on valittu maaliman onnellisemmaksi kansaksi, vaikka äärioikeisto, persut etulinjassa tekee kaikkensa, että hyvinvointi katoaisi ja kurjuus tulisi tilalle, niin silloin persilla ja muilla äärioikeistolaisilla hörhöillä olisi mahdollisuus päästä valtaan.
"Suomi olisi vapaampi osana Venäjää kuin EU:N jäsenenä."
Purra ja Halla-aho vaativat Suomen eroa EU:sta viime vaalien aikana -> se tarkoittaa pyrkimystä osaksi VENÄJÄÄ JA DEMOKRATIAN JA IHMISOIKEUKSIEN LOPPUMISTA.
Ajattele sitä! AI anteeksi, sinä olet niin tyhmä persu, ettei sinun päähäsi mahdu muuta kuin persupamppujen ja -pamputtarien valeet.
Monet Suomen kommunistit yrittivät liittää Suomen Kommunistiseen Neuvostoliittoon. Näiden jälkeläiset on vihreissä vasemmistoliitossa ja sosiaalidemokraattien vasemmassa reunassa. Nyt monet yrittävät saada eu liittovaltion valmiiksi ja Suomen osaksi sitä. Ehkä joku eu tukipaketti on ollut tarpeenkin mutta tuo viimeinen oli Suomen kannalta järjetön.
Ei niille itsenäinen Suomi meinaa mitään. Ja mamujen hyyssäys tärkeämpää kuin oma kansa.
Taakse poistu!
;)
Älä nyt Moktar.Gubta yritä siinä olla ovela.
Kun totaalikieltäytyjänä et vaan osaa
;)
Ja politiikkojen ja lasten murhasuunnittelut.
Aivan. Tuo kuvatus vaikuttaa tyhmiin persuihin kuin Amerikan lahkosaarnaajat.
Ihanko oikeasti tuollainen ei sinun mielestäsi ole lapsellista, typerää. Kun tuollainen pitää julkaista, se kertoo että sinua vituttaa kuin pientä oravaa.
😏 😊 😁
Milloin vasut tuon maksaa, ei muuta kuin käkättää kuin korppi haaskalla.
https://yle.fi/a/74-20050409
Persuille nauraa naurismaan aidatkin
Ei naura, kyllä ne nauravat sinun hölmöille raivon ilmauksillesi. Polje jalkaa ja heittele lelusi ikkunasta.
😏 😊 😁
Katso persuidiootti työttömyystilastoja. Persut ovat joka ryhmässä ykkösiä, siis eniten työttömiä.
..... käkättää kuin korppi haaskalla." se haaska on PERUSSUOMALAISET PUOLUE!
EI sellainen rikoksia ihannoiva ja tehtaileva, valehteleva, väkivaltaa ja sitä käyttävä roskasakki voi kauaa pysyä koossa Ei, TÄLLÄKÄÄN kertaa.
Uli uli prole uli
Ja tulee olemaankin.
Onpa avaus saanut jonkun persutyperyksen provosoitumaan.
Heh.
Tarkemmin sanottuna kaksi persutyperystä: Linkkipersu ja Hymiöhemmo.
Linkkipersun tiedän, kopiopersun tiedän mutta mikä, kuka on hymiöhemmo ? Näyttää hymiöt olevan laajemmassaskin käytössä kaikilla.
Ei Osmium76 ole persu, ihan pelkkä huonotapainen moukka, joka ei oikein tiedä on lintu vaiko kala. Siksi raivoaa kuin mielipuoli palstalla. On nähtävästi päässyt suljetulta, ja siis taas täällä.
Ainahan ne.
Aivan.
minua huvittaa debiilidemarien naiivius 🤣🤣🤣
Persujen übermesch-osasto tiedottaa?
Aloituksesi perusteella, omasta mielestäsi kuuluisit siis Persuihin, mutta, joku rajahan Persuillakin on...eli, sovit paremmin äärioikeiston Vihreisiin tai äärivasemmsiton Vasureihin.
Sanotaan, että: Hulluilla on halvat huvit... tässäkin aloituksessa se näkyy.
Ei pidä provosoitua, kun provosoidaan. Mutta eihän persu osaa olla provosoitumatta, tyhmä kun on. Eihän persu muuten persu olisikaan.
Ei minuakaan ,muuta liian monia lapsiparkoja.
Olen vakuuttunut että kunnon SA-työväenpersut nakkaa lopulta putkikset sun muut sätkivät immoslaiset pellolle järki voittaa lopulta
Se on melkoinen haaste, kun puolue on sisulaisten näpeissä ja puolue-eliitti uskollisia heille.