Syksy ja puunlehdet

Anonyymi-ap

Naapurini on liian siisti. Lehtipuhaltimella monta kertaa päivässä käy siivoamassa. Ja sitä ärsyttää kun tuuli vie mun puista lehtiä sen puolelle.
Minä odotan kun kaikki lehdet on tippunut ja sitte siivoan.

5

519

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hulluja on moneen junaan. Naapurilla ei ole mitään tontilla muuta kuin tyhjä nurmikko ja se vaati että minun pitäisi sieltä puolelta siivota heidän puolelle tulevat lehdet syksyllä kun uhrasin paljon rahaa istuttaakseni rajalle näkösuoja puskat ettei tarvitse katsella naapurin tyhjälle tontille. En voi ymmärtää kuinka tuollaiset typerykset tulevat asumaan omakotitaloon ja vaativat avo tonttia naapureiltakin niin ettei tarvitse tehdä mitään kuten haravoida tai leikata puskia ja mitään näkösuojia ei ole muuta kuin tyhjät tontin reunukset.

      • Anonyymi

        Muut kun laittavat terassin suojaan sillain että naapuri ei näe niin tämä naapuri on laittanut keskelle pihaa terassinsa jotta kaikki näkee sinne kun hän pitää kahvi kekkereitään kuin Hyacinth Bucket ja on ihan saman näköinenkin akka kukkamekossaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muut kun laittavat terassin suojaan sillain että naapuri ei näe niin tämä naapuri on laittanut keskelle pihaa terassinsa jotta kaikki näkee sinne kun hän pitää kahvi kekkereitään kuin Hyacinth Bucket ja on ihan saman näköinenkin akka kukkamekossaan.

        Seurakunnan ämmät käyvät kahveella siellä ja sen pitää näkyä koko kylälle.


    • Anonyymi

      Jaa mikä siinä ärsyttää jos joku siivoo niin antaa sen siivota ihan rauhassa.

      • Anonyymi

        Lehtipuhaltimet pitävät kovaa melua. Mikä on sinulle elämisen ääni, ja nautintokin, jos itse tuottaa äänen, niin kuuntelijalle se on melua. Melu on epätoivottu ääni, joka häiritsee elämistä. Kukaan ei häiriydy oman elämisen äänistä. Mutta naapurille sinun pitämä elämisen ääni on melua. Jos joutuu tahtomattaan kuunnella. Melu on epätoivottu, tai odottamaton tai häiritsevä ääni.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      457
      6532
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      180
      3882
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      109
      2521
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2030
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      133
      1405
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1305
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1144
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1095
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1059
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      1003
    Aihe