Tajusin vasta (tai taas) miten tylysti kohtelit minua kun yritin ehdottaa pientä yhdenpitoa. Kuvittelin että sullekin olisi tärkeää olla edes jollain tapaa tekemisissä. Lähinnä koska toivoin ja kuvittelin sullekin näitä tunteita. Että osasinkin olla tyhmä! Hävettää miten yritin lähentyä ihmistä, jolla ei ollut mitään mua kohtaan. Nolottaa kaikki rakkaussanat tänne ajalta kun olin täysin sekaisin hänestä ja niitä oli paljon! Onneksi hän ei niitä tiedä.
Heräsin tänään vtutukseen
Anonyymi-ap
25598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Älä murehdi, noin on käynyt monelle muullekin. Löydät uuden paremman rakkauden ja unohdat hänet kokonaan. Tsemppiä syksyyn!
Haista oikeasti vttu. Nyt ei ollut kyseessä mikään tinderhoron tiistaimatchi. En tule enää koskaan avaamaan sydäntäni ja tarjoamaan itseäni kenellekään kuin hänelle yritin. En tule enää koskaan rakastumaan kehenkään.
Ihastuminen ei ole rikos eikä sille voi kukaan mitään. Hävettäväähän siinä ei ole. Sitten vasta on hävettävää jos ei jätä toista rauhaan vaan väen väkisin yrittää lähestyä, vaikka tietää, ettei toinen halua sitä.
Kenenkään ihastus ja rakastuminen toiseen kun ei tapahdu kuin valokatkaisijaa painamalla. Se tapahtuu jos on tapahtuakseen.
Mitä vttua sinä tulet siinä jauhamaan pskaa kun et tiedä asiasta mitään. Ole hiljaa!
Olet tosi tyhmä. Minähän kirjoitin aloitukseen että kuvittelin toiselle saman tunteet. Tuo kommenttisi ei liity millään tavalla minun. Älä yritä kirjoittaa tänne jotain viisaita kun näitä aloituksia kirjoitetaan vtutuspäissään. Tiedän elämästä ja rakkaudesta paljon enemmän kuin sinä. Olen paljon fiksumpi kuin sinä. Nyt olen vttuuntunut ja mulla on siihen oikus. Saan olla nolona kun olen kuvitellut toiselle tunteita.
Sinun lapsellisia ohjeitasi en halua lukea. Nolaat noista kohtelemalla kuin lasta. Ole kiltti ja ole hiljaa jo! En halua lukea noita alentavia juttujasi. Ole kiltti ja jätä rauhaan jo. Mulla on oikeasti paha olla nyt. Kai minä vttu tiedän että toisen tunteita ei voi pakotta. MINÄ VAAN EHDIN JO LUULLA ETTÄ HÄNELLÄ NIITÄ ON. Älä loukkaa enempää. Pyydän ja rukoilen, älä lyö lyötyä. Von todella huonosti nyt.
Olikohan tuo kommentti tarkoitettu aloittajalle enemmän lohdutukseksi kuin tarkoituksesi aiheuttaa lisää pahaa mieltä. Riippuu varmaan missä mielentilassa sen lukee. Kun on sydän murskana niin eihän siihen keneltäkään oikeita sanoja lohduttamaan löydy. Toivon että pääset ajan kanssa jaloillesi ja takaisin elämänsyrjään kiinni pienten valonpisaroiden myötä.
Pyysin ole jo hiljaa. En lue sinua enää! En lue tätäkään. Se kommentti oli alentava koska lapselle puhutaan niin ja ohjeistetaan niin. Todella alentavaa!
Ihmiset jotka lukee tätä sinun miehen naisena performoitua päiväkirjaa alentaa itse itsensä jos ei ole suhteellisuudentajua
Eli nyt inceltaipumuksista kärsivä mies esittää taas naista joka itkee jonkun tilanteen perään, olet mies surullinen ilmiö
Tinderhoron tiistaimatchi.....voi luoja! Mites tääki nyt sit pitäis ottaa?
Tuo on totta. Voi olla myös, ettei tarpeeksi selvästi antanut ymmärtää, että haluaisi vielä tavata. Toinen on voinut luulla, että on varattu tms.
Olet luonnonlapsi. Se on ihan hienoa, mutta opettele kirjoittelemaan vähän kohteliaammin ja armollisemmin, niin itsellesikin tulee parempi mieli.
Oletko ihan kasvotusten tehnyt tämän?Ellet ole, ei hän voi tietää.
Raivoojatar taas vauhdissa. 🥳
Kukaan ei pakota sua kirjottaa tänne. Kirjota paperille ja pidä omana tietonasi, jos et halua kommentteja.
Pääasiallinen tehtäväsi on aina haistatella täällä kaikille, vaikka tyypit vaan yrittää ehdottaa jotain tai kannustaa.
Jos sinua ei kiinnosta kenenkään kommentit, niin arvaappas kuinka moni täällä toivoo, ettet enää ikinä kirjoittaisi tänne mitään. Kun ei toi raivoaminen ole sillai kauheen sexyä tai houkuttelevaa miehistäkään. Jos et sitten ihan omasi kaltaista vahingossa kohtaa.
Kukahan täällä on nyt noussut väärällä jalalla ylös? Lähetän sulle aurinkoa taskuun tähän päivään, vaikka laittaisit sen paluupostissa takaisin. :)
- Sivusta.
Kunhan et syötä samanlaista löydät toisen pskaa kuin tuo lukioikäinen tyttönen tuossa yllä. 16-vuotiaan elämänkokemuksella lohdutetaan kuin pikkulasta ja käsketään etsiä parempi. Todella vastemielistä. MINÄ EN TULE ENÄÄ KOSKAAN LÄHESTYMÄÄN KETÄÄN IHMISTÄ ROMANTTISESSA MIELESSÄ. Olin niin rakastunut ja toinen oli niin ristiriitainen ja kylmä.
Olen kokenut lähes saman. Otatko toisen airon, niin soudetaan yhdessä?
- Sivusta.
Haluan vaan pois täällä palstalta ja annoin tuon yhden vttupään jo loukata. Olo paheni noin 300 kertaa mitä oli aloitusta kirjoittaessa. Oikeasti tilanne on nyt paha ja pelkästään tuon yhden kommenttien takia. Kun noilla ihmisillä ei ole mitään tilannetajua milloin aletaan kasvattaa toista kuin pikkulasta ja milloin pidetään ne itsestäänselvyyden poissa tästä. Voi vttujen vttu, haistakaa kaikki jotain. Vihaan teitä tänään!
Toivottavasti olo helpottaa päivän aikana. Noita vatutuksia tulee välillä minullekin. Parempaa päivänjatkoa!
- Sivusta.
Älkää vttu toivotelko mitään. Oikeasti vihaan teitä jokaista tällä hetkellä. Lopettakaa tekopyhä hyvän toivottelu kun ette sitä tarkoita.
Ok.. En jaksa enempää yrittää.
- Sivusta.
En halua teiltä lohdutusta. Onko se vaikea ymmärtää. Älkää kohdelko aikuisia ihmisiä kuin lapsia. En tule tänne hakemaan lohdutusta teidän kaltaisilta. Kirjoitin aloituksen koska vtuttaa. En halua jotain tätilaumaa silittelemään. Mene pois kiitos!
Moni mies on tästä uutisesta todella iloinen!
Olisitpa puhunut hänelle. Ymmärsi varmaan väärin. Luuli vain kohteliaisuudeksi ehkä.
Niinhän on käynyt ja käy jokaiselle meistä.
Ei ollut tapaamisen jälkeen mitään tunteita.
Ja tämä on naiselta> miehelle