Toinen viikko jo puolivälissä ja ensimmäiset vahingot tapahtuneet. Adventure-luokkaa johtavalta Trianalta on helikopterilla haettu ison haavan jalkaansa saanut gasti ja Godspeed maissa Portugalissa korjaamassa puomiaan.
Rikkaat ovat jatkaneet rikastumistaan, Spirit siinä joukossa. Ja kärkijoukon ennuste näyttää hyvältä monen päivän päähän, jopa Doldrumsien läpikin. Galiana on huomattavasti parantanut asemiaan ja saattaa päästä vielä samasta ikkunasta Doldrumseista kärjen mukana.
Meniköhän startista päivääkään, kun Galianan menoa alettiin moittimaan sunnuntaipurjehdukseksi. Varsinaisesti kovia olosuhteita ei ole ollut vielä kenelläkään, mutta parhaimmillaan vauhdikasta shamppanjapurjehdusta kyllä.
OGR viikko 2
Anonyymi-ap
3
555
Vastaukset
- Anonyymi
Neljästä kärkiveneestä Spirit ja Pen Duick ajoivat selvästi Kanarian saarten länsipuolelta, Maiden ja Translated saarten välistä. Aika sujuvasti tuolta saarten välistäkin pääsi. Lyhyemmän matkan ansiosta ohittivat ja ovat edelleen Spiritiä edellä.
- Anonyymi
Spirit nousee sijoituksissa 'kohisten'. Kap Verden saarten länsipuoli on ainakin toistaiseksi vetänyt paremmin kuin itäisemmät reitit.
- Anonyymi
Viele ei ole tainut saada hyötyä läntisestä reitistä. Translated oli hiukan takana jo ennen kuin reitit erosivat. Spiritin pitäisi olla reilusti nopeampi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2372668- 1011124
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221088Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58995Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717907- 63841
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto237790- 40777
- 120743