Sikiön sydänääni varhaisultrassa

Anonyymi-ap

Olin 8 viikolla raskaana ja pahoinvointi loppui noin viikko sitten ja huolestuin onko kaikki kunnossa. Varasin varhaisultraan ajan ja sielä sikiö oli kehittynyt, mutta sydänääntä ei löytynyt. Ultraaja sanoi, että sikiön kehitys oli jäänyt noin 7:nnelle raskausviikolle. Onko mitenkään mahdollista että raskausviikkoni olisivatkin vain aikaisemmat mitä luulin ja sydänääntä ei vain vielä kuulunut. Keskenmenosta ei ole merkkiäkään ei mitään vuotoja tai kipuja ja nyt lääkäristä laitettiin viestiä, että varaavat ajan, että sikiö saadaan ulos lääkkeillä. Mutta pelottaa että oikeasti sikiöllä onkin kaikki hyvin mutta raskausviikkoja onkin vain vähemmän mitä olen luullut.
Onko tämä nyt vaan minun omaa uskottelua että tämä ei voi olla totta? Pitäisikö vain luottaa ammattilaisiin vai onko kenelläkään kokemusta tällaisesta?

1

203

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

      😋 ­­N­­y­­­m­­­f­o­­m­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18020689A

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      622
      8203
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      346
      3142
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      411
      2218
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      128
      1347
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      31
      1313
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      11
      1240
    7. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      1149
    8. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      92
      1092
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      65
      1065
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      46
      933
    Aihe