Taas alkaa susi kiima ja metsästäjät pelottelee miten ne syö lapset ja kotieläimet. Lammastilakin taisi saada paremmat korvaukset lampaista kuin teuraalle viedessä. Suurin harmi taitaa olla kun syövät hirviä niin tohmajärvellä on pienempi hirvikanta ja sekös näitä metsästäjiä suututtaa, kun ei pääse tutkapannasta katsomaan mihin hirvi juoksee ja ajamaan autolla sinne ja lahtaamaan hirveä.
Susi kiima
14
1066
Vastaukset
- Anonyymi
KATSO PEILISTÄ NIIN VOIT NÄHDÄ EILISTÄ.JOS OLKAPÄÄT KASTUU ,SITTEN ON NOUSU KUS PIÄHÄN ,SE VOI KORJATA KÄYMÄLLÄ TYHJENTÄMÄSSÄ RAKKO?
Kylläpä on paljo turhaa tekstiä, ainoa mikä tätä "Kiima Tippaa" vaivaa on se kun ei tiedä paljonko lammastilallinen sai susien raatelemista lampaista. Mene ihmeessä kysymään.
- Anonyymi
Kohta alkaa taas kipeiden ja vanhojen koirien syöttäminen susille että valtiolta saa uuden koiran rahat.
- Anonyymi
Sinnää viherhöperö köttelö höpötät Illman alaleukkoo.
- Anonyymi
Sus kiinni. Koira on irti.
- Anonyymi
Kaverin isän koira kävi linkkaamaan 7-vuotias niin pistivät tahalleen paikkaan missä oli lauma susia nähty ,saivat melkein 3000euroa korvausta valtiolta.
- Anonyymi
Aloittaja taitaa itse olla kiimassa
- Anonyymi
Suomessa on 800000 koiraa. Niistä suurin osa joutaisi susien syötäviksi. Sellaisia pieniä kuonottomia kyrttyjä. Hyi helevata! Eikö koiran jalostaminen tuollaiseksi olioksi ole rikos eläinkuntaa kohtaan?
- Anonyymi
louhija kirjoitti:
Koira periytyy sudesta niin kyllä susi on syyllinen, eiku kaikilta henki pois.
Kaikki paskaturkit pois hengiltä, ei ne lopu muuten kun jatkuvalla lahtaamisella.
- Anonyymi
No miksi sinä olet tuosta huolissasi , pelottelet ihmisiä omilla mielleyhtymillä jotka ovat omien aatosten tuottamaa propakandaa .
- Anonyymi
Joutaisi kaikki tappaa syö meidän hirvet koko ajan kanta pienenee.
- Anonyymi
Parempi kun syö hirvet kun kotieläimet.Nuo haittaeläimet eli hirvet hävitettävä kaikki.Aiheuttavat ihmisten kuolemia ja tuhoavat metsiä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038202- 1105743
- 555191
- 2895186
- 783831
- 583021
- 662747
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452481