Riihimäen kunnallispoliitikko laittoi korkin kiinni tavallisista syistä johtuen. Nyt hän haluaa kostaa kuiville joutumisensa muillekin. Tuo ryhtiliike on suunnilleen sama, kuin yksityisautoilun kieltäminen, jos on itse menettänyt ajokortin.
Vastaukset 13
- Anonyymi
Hienoa, että kunnallispoliitikko halusi lopettaa kunnan laskuun tarjottavan alkoholin tarjoilun kunnan poliitikoille.
- Anonyymi
Näytti olevansa yksityisellä gay-risteilyllä.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18021660Z
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ei ole sama. Kyse on siitä, että jokainen maksakoon omat alkoholinsa.
Veronmaksajien velvollisuus ei ole maksaa viinaan menevien valtuutettujen juopottelua. Vasemmiston piirissä viinakin on luonnollinen etu. Hakeutumalla Alkon hallintoneuvostoon, on hanat auki. - Anonyymi
Siellä kirjoittelee viinapiru tai sitten ryyppykaveri, kun harmittaa muiden juominen.
- Anonyymi
Ei tässä ole kyse juomisesta, vaan siitä, että jokainen maksaa itse omat viinansa, eikä maksata ryypiskelyjään verovaroilla.
Jos ymmärsit... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tässä ole kyse juomisesta, vaan siitä, että jokainen maksaa itse omat viinansa, eikä maksata ryypiskelyjään verovaroilla.
Jos ymmärsit...Seli-seli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Seli-seli.
Vassarin on vaikea ymmärtää, että saatu ilmainen etu, vaikkapa ilmainen viina, yhteiskunnan varoin on mahdollisesti lopetettava.
Siinä sitten solvataan ja haukutaan aloitteen tekijä ja aloitteen kannattajat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vassarin on vaikea ymmärtää, että saatu ilmainen etu, vaikkapa ilmainen viina, yhteiskunnan varoin on mahdollisesti lopetettava.
Siinä sitten solvataan ja haukutaan aloitteen tekijä ja aloitteen kannattajat.Olen vasemmistolainen ja ymmärrän tämän asian. Olen myös samaa mieltä Juha Peltolan kanssa, vaikka ideologia mme ei aina kohtaa. Käytän itse alkoholia ja maksan juomat itse. Valitettavasti joukossamme on valtuutettutovereita, jotka käyttävät hyvin runsaasti alkoholia ja mielellään muiden laskuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vassarin on vaikea ymmärtää, että saatu ilmainen etu, vaikkapa ilmainen viina, yhteiskunnan varoin on mahdollisesti lopetettava.
Siinä sitten solvataan ja haukutaan aloitteen tekijä ja aloitteen kannattajat.Jotenkin tuosta aloitteesta tulee mieleen sanonta, että "Älkää tehkö niin kuin minä teen, vaan tehkää niin kuin minä sanon."
- Anonyymi
Miksi ihmeessä julkisella sektorilla pitäisi olla ns. avoin piikki ryyppimisen suhteen? Moinen meininki on lähinnä jäänne jostain 70-luvun Suomesta, jossa isommat ja pienemmätkin herrat työskentelivät pikku tuiterissa.
- Anonyymi
Kuntapuolella muutenkin Suomen lusmuin ja laiskin sakki jolla on pisimmät lomat, pitääkö niitä vielä kestitä ilmaisella viinalla?
- Anonyymi
Jos eivät muuten orjaile eliitin hyödyksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791329
- 851236
- 96977
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83599Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44478Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33465