Riihimäen kunnallispoliitikko laittoi korkin kiinni tavallisista syistä johtuen. Nyt hän haluaa kostaa kuiville joutumisensa muillekin. Tuo ryhtiliike on suunnilleen sama, kuin yksityisautoilun kieltäminen, jos on itse menettänyt ajokortin.
Korkki kiinni
13
874
Vastaukset
- Anonyymi
Hienoa, että kunnallispoliitikko halusi lopettaa kunnan laskuun tarjottavan alkoholin tarjoilun kunnan poliitikoille.
- Anonyymi
Näytti olevansa yksityisellä gay-risteilyllä.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18021660Z
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ei ole sama. Kyse on siitä, että jokainen maksakoon omat alkoholinsa.
Veronmaksajien velvollisuus ei ole maksaa viinaan menevien valtuutettujen juopottelua. Vasemmiston piirissä viinakin on luonnollinen etu. Hakeutumalla Alkon hallintoneuvostoon, on hanat auki. - Anonyymi
Siellä kirjoittelee viinapiru tai sitten ryyppykaveri, kun harmittaa muiden juominen.
- Anonyymi
Ei tässä ole kyse juomisesta, vaan siitä, että jokainen maksaa itse omat viinansa, eikä maksata ryypiskelyjään verovaroilla.
Jos ymmärsit... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tässä ole kyse juomisesta, vaan siitä, että jokainen maksaa itse omat viinansa, eikä maksata ryypiskelyjään verovaroilla.
Jos ymmärsit...Seli-seli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Seli-seli.
Vassarin on vaikea ymmärtää, että saatu ilmainen etu, vaikkapa ilmainen viina, yhteiskunnan varoin on mahdollisesti lopetettava.
Siinä sitten solvataan ja haukutaan aloitteen tekijä ja aloitteen kannattajat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vassarin on vaikea ymmärtää, että saatu ilmainen etu, vaikkapa ilmainen viina, yhteiskunnan varoin on mahdollisesti lopetettava.
Siinä sitten solvataan ja haukutaan aloitteen tekijä ja aloitteen kannattajat.Olen vasemmistolainen ja ymmärrän tämän asian. Olen myös samaa mieltä Juha Peltolan kanssa, vaikka ideologia mme ei aina kohtaa. Käytän itse alkoholia ja maksan juomat itse. Valitettavasti joukossamme on valtuutettutovereita, jotka käyttävät hyvin runsaasti alkoholia ja mielellään muiden laskuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vassarin on vaikea ymmärtää, että saatu ilmainen etu, vaikkapa ilmainen viina, yhteiskunnan varoin on mahdollisesti lopetettava.
Siinä sitten solvataan ja haukutaan aloitteen tekijä ja aloitteen kannattajat.Jotenkin tuosta aloitteesta tulee mieleen sanonta, että "Älkää tehkö niin kuin minä teen, vaan tehkää niin kuin minä sanon."
- Anonyymi
Miksi ihmeessä julkisella sektorilla pitäisi olla ns. avoin piikki ryyppimisen suhteen? Moinen meininki on lähinnä jäänne jostain 70-luvun Suomesta, jossa isommat ja pienemmätkin herrat työskentelivät pikku tuiterissa.
- Anonyymi
Kuntapuolella muutenkin Suomen lusmuin ja laiskin sakki jolla on pisimmät lomat, pitääkö niitä vielä kestitä ilmaisella viinalla?
- Anonyymi
Jos eivät muuten orjaile eliitin hyödyksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1442431Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from502009Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276531929Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen301917- 1031914
Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la581229- 1191115
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20973- 54910
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110867