sitkeää, väliin laitoin porojuustoa, kinkkuleikkelettä ja keiua. No sen jälkeen söin suklaatäytekeksejä. Brimadonnia. Join vihreää teetä päälle ja neljä mandariinia heitin huiviin lopuksi. Illalla pari kolme tuntia sitä ennen söin kanafileesuikaleita, macaronia, spaghettia, mexican mausteella ja caesar kastikkeella ja oliiviöljyllä ja tuorepuristetulla rypsiöljyllä. Kahvia siihen päälle.
Söin äsken ruisleipää, kovaa ja
Anonyymi-ap
32240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Minä syön yöpalaksi banaanin ja puuroa.
Olet ahkera kun keität puuroa yöllä.
Tai olisko nälkäinen.
Yöllä voi tulla nälkä kyllä.
Itse syön yksinkertaisesti ja pyrin syömään vain oikeaa ravintoa. Ei olisi edes mättöön varaa. Kaupassa näkee ihmisten ostoksia kassalinjalla. Paljon on kaikkea, mutta missä ihmeessä on se ruoka? Ihmiset tuntuu syövän kaiken aikaa pitääkseen nälän tunteen loitolla. Se kylläisyys ilmeisesti tuo jotain valheellista energian tunnetta, jolla jaksaa taas hetken heilua.
Hyvin riittää 150 e kuukaudessa ja pydtyy mättöjä ostamaan lisäksi. Makaronilaatikkoa syön ruokana ja kalapuikkoja
Töissä ollessa pistin 300 e ruokaan ja huon yksin
Mikä on sitten tätä mättöä?
Perunalastut, leivokset, karkit
Makaroni e i ole ruokaa. Kalapuikot - no kala on todella kallista. Silakkapihvejä voisit syödä noiden kalapuikkojen sijaan välillä. Syön itse aivan liian vähän kalaa, koska kalliisiin luonnonkaloihin ei ole varaa. Omega-3 pitää ottaa pullosta.
Joo voihan mättö. Ostoslinjoilla näkyy aikaihmisillä kokista, pullavaa, pizzoja, makeita jugurtteja. Edelleen, missä ruoka?? No kukin ahtaa itseensä mitä haluaa ja on siten myös valmis ottamaan vastaan yleisimpiä elintasosairauksia.
Pitsaq ja hamppareita toki. Helppoo kun lykkää uuniin. Makaroni on perusruokaa jota syön 3 x kuukaudessa ja rakennan koko ruokavalion sen ympärille.
Kasviksii en o syöny 9 vuoteen
Ja tälleen oon syöny lspsuuskodista asti. Karkkia söin joka pv
Joulusin mä syön yksin 3kg kinkun, 3 kiloa graavilohta, 2kg karjalanpsistia, laatikot, salaatit yms yms. Sillon varaan joukua varten semmosen 250e
Silakkapihvit tuoksuu naisen elimelle jtn mieluummin kalapuikkoi
Okei, miksi niihin ei ole varaa?
Onpa sinulla ollut epähygieenisiä naisia!
Perunslastut, karkit jne? Siis justhan sanoin että niitä ostan säännölleen mahtuu hyvin siihen 150 budjettiin
Yks mikä on halpaa käyn keipomosta 3 leivosta hintaan 2,90
Miksi ostaa jotain ökyhintasta sipsipussia k tai s-kaupoista kun lidlistä saa 1,99 megapussin ja irttarit maksaa 7,99 kun cittarissa lähes 12e
Tuo vastaus ei ollut minulta. Ei ole varaa laittaa turhaan höttöön rahaa. Mielummin ostan vaikka hyvää olutta. Elämä on valintoja täynnä. Joka hetki.
Minä en osta olutta kun en tykkää alkoholista lainkaan
Mikä on turhaa höttöä sitten? Pikkuisen pullaa ja makeisia yms. päivittäin makeannälkään. Ei kai se niin paha ole? Onhan se paha, mutta pieni paha.
Ei sekään huono asia ole. Mutta ei se laatuolut x 1 minustakaan vielä juoppoa tee.
Tuota makeannälkää tuossa määrin ei tule normaaliruokavaliolla. Tottumus kysymys. En syö pullaa koskaan. Joskus voin nauttia kakun palasen tai siivun piirakkaa.
Jooh. Esim tupakki jaalko, jotka on paljo pahempia. Enpä ole koskaan savutellut ja alkosta en tykkää. Niitä voi minun puolesta verottaa miten lystää.
Oottepa viisaita kyllä nyt.
Joissain asioissa joo.
Minä syön makeaa vaikkri makeannälkää oliskaan. Aina pitää olla karkkia ja kahvia.
Miten sinusta on tullut viisas?!
Minäpä söin äsken leffan äärellä pussin karkkia, poppareita mikrotin pussin ja 2 dallaspullaa
Itsekin syön Dallas pullaa monesti.
Ilmeisesti sitten syön paljon. Tätä en ole tiennyt.
Ap
Pitäisikö mennä nukkumaan?
AP
En ole ostanut vaatteita koko kesänä. Tätä mietin tänään.