En tiedä mistä aloittaisin. Mutta siis tulin töistä kotiin huomatakseni, että mieheni oli kantanut vuodesohvan, jolla vierashuoneessa nukun lastenhuoneeseen ja tilalle oli tuotu vanha kapea sängyn. En voi käsittää tätä järjestelyä, koska tietää hyvin etten osaa kapeassa sängyssä nukkua eikä sanonut mitään etukäteen eikä suostu asiaa selittämään mitenkään? Halusi kuulemma yllättää, mutta minusta tuntui lähinnä vallankäytöltä ja mitään järjellistä selitystä en saanut tälle järjestelylle. Ei siis nukuta samassa huoneessa, koska mies kuorsaa äänekkäästi.
Tämä ei ole mitenkään ensimmäinen tämmöinen tempaus, jossa minulta ei kysytä mitään ja taas kerran tuntuu, että olen vaan se vaimo ja tosimies näyttää kaapin paikan. Esim. kukkia en ole voinut istuttaa pihalle, kun ne on aina väärässä paikassa ja tiellä, joten piha on pelkkää nurmea.
Jonkun aikaa on mennyt nyt tasaisemmin, mutta taas tuntuu että minut halutaan nujertaa ja näyttää kuka päättää. Erityisen pahalta tämä tuntuu, kun maanantaina pitäisi lähteä perheen kesken ulkomaille ja olen nyt vaan tosi ahdistunut ja ymmälläni mieheni käytöksestä.
Ahdistus parisuhteessa
2
511
Vastaukset
- Anonyymi
No kai sä nyt voit huonekaluliikkeestä tilata itelles vaikka mimmosen sängyn. Ja laitat sen kukkapenkkiski. Leikkaat itse ruohon siitä osasta pihaa. Ettei ole tämän riesana. Ei noihin auta selityksiä kysellä kun sellaisia ole olemassa. Alat itsekin tehdä kaikenlaista ominpäin.
- Anonyymi
Ehkä hän ei ymmärtänyt että sohva oli sinulle tärkeä juuri siinä paikassa. Kerro hänelle miksi vanha järjestely oli mielestäsi parempi. Ehkä hän haluaa sinut viereesi. Teidän kannattaisi keskustella tunteistanne, eikä vain "suorittaa" elämää. Mutta tämä on minun mielipiteeni. Toivottavasti siitä olisi apua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998