Xantian käsijarrun kiristys?

Heissan,

millainen homma on -99 Xantian käsijarrun kiristys. En oo ikinä tehny, joten simppelit neuvot, kiitos!

Ilmeisesti alakautta pitää tehdä? Onko siellä joku selkee ruuvi, jota kiristetään vai miten homma hoituu?
1505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vaijereiden satulan puoleisissa päissä on mutterit,josta kiristys onnistuu. Kannattaa kuitenkin ensin tarkistaa etujarrujen toiminta.Ja varmistaa että kaikki liikkuu ja että vaijerit ovat ehjät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaarli kirjoitti:

Heissan,

millainen homma on -99 Xantian käsijarrun kiristys. En oo ikinä tehny, joten simppelit neuvot, kiitos!

Ilmeisesti alakautta pitää tehdä? Onko siellä joku selkee ruuvi, jota kiristetään vai miten homma hoituu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu