Olen ihastunut rumaan mieheen.

En tiedä tarkkaa syytä mutta olen ihastunut mielestäni melko rumaan mieheen ja mies myös minuun. Saatan kuulostaa itseäni täynnä olevalta ihmiseltä kun sanon häntä rumaksi, mutta hän on vain yksinkertaisesti mielestäni ruma, mutta silti aivan hurmaava persoona. Voiko suhde toimia jos pidän häntä rumana?
681054
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 68

Vanhimmat

En olisi kanssasi vaikka olisi kyseinen ruma mies.

Äänestä

Tee mitä haluat, mutta jos ryhdyt parisuhteeseen, niin lopputuloksena on todennäköisesti epätasapainoinen suhde.

Äänestä

Ihminen ei näytä rumalta rakastuneen silmin. Oli sitten kiero nenä, jenkkakahvat, syntymämerkki naamassa, pälvikalju, länkisääri tai mitä vain. Noita asioita ei rakastunut näe, näkee vain sen ihanan ihmisen.

Äänestä
  • Höpö höpö. Ulkonäkö on aina tärkein.

    Äänestä

  • Koska hän on hyvä ihminen, joka herättää minussa tunteita, joita kukaan muu ei herätä. Miten sellaiseen voisi olla rakastumatta?

    Äänestä

Ei.

Äänestä

Beauty and the Beast?

Äänestä

Kalu ratkaisee.

Äänestä
  • Yäk

    Äänestä

  • Liitinosan on syytä olla myös tasapainossa

    Äänestä

  • Anonyymi00042 kirjoitti:

    Liitinosan on syytä olla myös tasapainossa

    Kuka suhteita milläkin perustein

    Äänestä

Kypsymätön tapaus. No elämä opettaa!

Äänestä

Tuo jäytäisi sinua päivittäin. Ehkä viisainta, että keskityt jatkossakin lasikorkkarien keräämiseen ja hän palatkoon kyttyräselkänsä kanssa soittamaan notre damen kelloja.

Äänestä
  • Eikö se lasikorkkarin kerääjä ollut se tyyppi, joka kävi kaikkien koipiin änkeämässä sitä monoa väkisin jalkaan?

    Äänestä

Älä horise.

Äänestä
  • Mitä sinä oikeasti saat siitä, että lauot miehen trollauksiin tällaista? En usko et vihasi lievittyy simuloimalla

    Äänestä

  • Anonyymi00038 kirjoitti:

    Mitä sinä oikeasti saat siitä, että lauot miehen trollauksiin tällaista? En usko et vihasi lievittyy simuloimalla

    Ihanaa kuitenkin lillua jossain fantsiass että on olemassa joku abstakti nainen johon kohdistaa nyyh nyyh:nsä ns

    Äänestä

  • Anonyymi00039 kirjoitti:

    Ihanaa kuitenkin lillua jossain fantsiass että on olemassa joku abstakti nainen johon kohdistaa nyyh nyyh:nsä ns

    Moni joutais oikeasti psykiatrille täältä kokemasta…

    Äänestä

  • Anonyymi00038 kirjoitti:

    Mitä sinä oikeasti saat siitä, että lauot miehen trollauksiin tällaista? En usko et vihasi lievittyy simuloimalla

    Pälvikaljuni korostaa miehisuuttani!

    Äänestä

Näpelöin persikoita hevitiskillä kun päästäni kuului klik.

Äänestä
  • Ja loppu onkin historiaa, OnlyFansua jalostuneeseen makuun

    Äänestä

Aloittaja mies voi alkaa miettiä jossain vaiheessa kun et kehu häntä komeaksi ja silloin viimeistää kerrot totuuden hänen ulkonäöstään.

Itse en ole kaunis mutta hyvin nuo mun miespuoliset ystävät tykkää liikkua mun kanssa kaupungilla ja eivätkä häpeä minua.

Äänestä
  • Itsehän ei kiinnosta ollenkaan kehutaanko ulkonäköäni vai ei. Kyllä sen toisen normaali käytöksestä ja käyttäytymisestä huomaa sitten tykkääkö vai ei.

    Äänestä

  • Mä en ole tainnut koskaan elämässäni sanoa ketään miestä komeaksi, eikä se ole aiheuttanut mitään ongelmia. Se sen sijaan hyvinkin voisi aiheuttaa ongelmia, jos kehuu usein muita komeiksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00055 kirjoitti:

    Mä en ole tainnut koskaan elämässäni sanoa ketään miestä komeaksi, eikä se ole aiheuttanut mitään ongelmia. Se sen sijaan hyvinkin voisi aiheuttaa ongelmia, jos kehuu usein muita komeiksi.

    Ainoat kehut mitä olen omasta ulkonäöstäni kuullut on tullut muilta miehiltä. "Sulla on niin kaunis hymy" ja pari kertaa oon kuullut olevani komea, mutta nämä on olleet miehiin päin olevia miehiä.

    Naisten ei edes tarvitse sanoa kehuja, kun sen huomaa miten ne käyttäytyy minua kohtaan esim., niin siitä saa selville mitä se ulkonäkö on heidän mielestään.

    Harvemmin suomalaiset tosiaan toisen ulkonäköä kehuu. Itsekkään en ole taitanut kehua toisen ulkonäköä toiselle ikinä sen kuullen, mutta selän takana olen voinut sanoa että on kyllä ihan mukavan näkönen :D

    Äänestä

Kaikki miehet on rumia .

Äänestä

En ole ikinä tavannut näin yksinkertaisesti ihmistä

Äänestä

Kiitos tästä ketjusta. Olen taas saanut illan naurukiintiön täyteen näistä vastauksista.

Äänestä

Ei kannata ottaa rumaa miestä. Saat siitä ikuisen riesan. Ota komea mies, niin siitä pääset eroon nopeasti. Kauniimmat naiset vievät hänet sulta alta aikayksikön.

Äänestä

Jes, mahtavaa! t. ruma mies

Oikeasti, onko sillä ulkonäöllä niin paljon väliä, jos oikeasti tykkäät hänestä ja hänkin sinusta? Kaikkihan me ikäännytään, tullaan ryppyisiksi ja rumiksi. Kaikkeen tottuu, ja jos ruma on onnellinen kanssasi, hänestä tulee varmaan omalla tavallaan onnellisuutta ja iloa hehkuva. Eiväthän kaikki voi olla mallin näköisiä. Sinähän hänen kanssaan olisit eivätkä pinnalliset tuttavasi ja kaverisi, jotka ehkä hänelle naureskelisivat. On vain sinun itsetuntosi heikkoutta, jos et uskalla hänen ulkonäkönsä takia aloittaa suhdetta.

Äänestä

En näkisi tuota ongelmana jos koet hänet hurmaavaksi.

Äänestä

Voimia sulle + jaxuhali

Äänestä
  • 😇😇😇😇

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    😇😇😇😇

    😂😂😂😂😂

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    😂😂😂😂😂

    Sä olet nainen niin katkera ja simppeli, yrität lanseerata sitä että tämä naisen esiintyvä olisi alemmuuskompleksin kohteesi se pitkä hirvi ja sinua vanhempikin ”kurppa”vielä. Älä sure jotkut tykkää varmasti myös teistä teiniponeista

    Äänestä

  • Anonyymi00035 kirjoitti:

    Sä olet nainen niin katkera ja simppeli, yrität lanseerata sitä että tämä naisen esiintyvä olisi alemmuuskompleksin kohteesi se pitkä hirvi ja sinua vanhempikin ”kurppa”vielä. Älä sure jotkut tykkää varmasti myös teistä teiniponeista

    Kokoeron takia ei vois tukkapöllyä kummempaa, mutta henkinen riittäköön

    Äänestä

Ehkä hänen ulkomuotonsa muistuttaa sinua sielustasi

Äänestä
  • Mietitkö kauankin mitä kirjoitat loukkaantuneena jonkun abstaktin miehen puolesta kun vastasit taas itseinhomiähen provoon?

    Äänestä

"Likainen mies" 🎶 J. Tervomaa

Äänestä

Mitä hel v kuvia yrität maalata? Ostaako ihmiset nämä? Oijoi jos niin! Elxl

Äänestä

Se llainen kauppa tulee kalliiksi

Äänestä

En pidä ulkonäkökeskeisistä ihmisistä.

Äänestä

Ei ollut edes mielessäni.

Äänestä
  • *et ollut

    Äänestä

Tottakai naisena esiintyvä mies voit- käytätte yhdessä vaikka naamiaisasuja ym

Äänestä
  • Ei tarvitse edes näitä jos vaikka muotialalla. Vaatekaapista löytyy silloin hassuja hattuja tms

    Äänestä

  • Rivoriitta on homssuinen, toisin kuin Väisänen!

    Äänestä

Mie olin niinki ihaastunu itteeni jotta panin peilin murusiks ja söin sen 😂🤣😅

Äänestä
  • Voin kuvitella

    Äänestä

No oo sit ihan rauhassa. Vapaa maa

Äänestä

Onko ruma sisäisesti ulkoisesti vai molempia

Äänestä

Jos olette molemmat rumia niin sehän on täydellistä.

Äänestä

Ettepä taida tietää mitään rakkaudesta tai välittämisestä.

Äänestä

Pinnallinen ihminen olet. Etsi joku joka miellyttää silmääsi äläkä pilaa hurmaavan ihmisen elämää itselläsi.

Äänestä

Miksi kysyt tätä muilta?

Äänestä

Kuulostaa aika haastavalta. Kyllä minäkin olen useamman kerran ihastunut ihmiseen, jonka ulkoinen olemus ei ole mua aluksi sen kummemmin viehättänyt. En mä ketään heistä kuitenkaan ole koskaan rumana pitänyt. Siihen, että mä pidän jotakuta rumana, tarvitaan hyvin paljon jotain, enkä mä osaa edes heti määrittää mitä se olis. Siksi mä varmaan ensimmäisenä mietin melkein jotain zombieleffaa tai jotain. En usko, että ko. ihmisen rumuus kuitenkaan on mitään ihan tuollaista.

Sanon vähän samaa kuin tuossa jo edellä sanottiin, että jos olet oikeasti ihastunut ja rakastunut, niin et sä miettisi toisen rumuutta. Mahdollisuuden voi tietysti antaa, mutta ei varmaankaan kannata mihinkään suhteeseen suin päin rynnätä, jollet ala näkemään häntä toisessa valossa.

Äänestä

Kummallinen

Äänestä

Hän voisi suuttua jos kuulisi että puhut hänestä näin

Äänestä

Ulkoisesti vai sisäisesti?

Äänestä

Ihan kamalaa et ajattelet kaivatustas näin👎

Äänestä

Olisit ihastunut edes kunnolla rumaan? Oletko niin keskinkertainen?

Äänestä

———

Äänestä

Zzz

Äänestä

Gghggg

Äänestä
  • Näin kerran kuntosalilla ruman miehen, eikä pilluni kostunut.


    Pelkään olevani frigidi.

    Äänestä

Kaunotar ja Hirviö on mahtava elokuva, vain sisin ratkaisee❤

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En tiedä tarkkaa syytä mutta olen ihastunut mielestäni melko rumaan mieheen ja mies myös minuun. Saatan kuulostaa itseäni täynnä olevalta ihmiseltä kun sanon häntä rumaksi, mutta hän on vain yksinkertaisesti mielestäni ruma, mutta silti aivan hurmaava persoona. Voiko suhde toimia jos pidän häntä rumana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu