Missä ovat Jamppa ja Mörkösetä jotka ahkerasti yhteen aikaan tapasivat käydä vetämässä helvetin hienosti hakalax pubissa karaokena Martti servon maailman sinisin taivas biisiä. Mahtavaa kuultavaa kun pojat osasivat ja taisivat homman.
Missä he ovat?
Eero Vilenius
81663
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mainitsemanne "solistit" kuuluvat samaan "taiteilijoiden"-sarjaan kuin herrat Danny, T Kansa ja Pertti Hietanen, joille kaikille onnistuu varmasti moni muu asia mutta ei koskaan oikein (= nuotilleen ) laulaminen.
Itse asiassa molemmat heistä osaavat ihan oikeasti laulaa ja vielä nuotilleen että turhaan sinä tuollaisia toivottelet. Kyseessähän ei nyt ole mistään vanhoista perusjuopoista vaan ihan nuorista kavereista.
Ihan ok tyyppejä!
kuka oli se joka lauloi ketussa viikko sitten hopeisen kuun todella omaperäisen loistavasti.tumma,tyylikäs,kylmät silmät omannut mies
missä tämä kaksikko on ?
Olle ja Ulle Öjasta??
tämä tunnettu "rusina"
No toinen lähti ruotsiin ja toinen...