Hei, mikä on tuon vanhan ja kauniin sairaalarakennuksen tilanne nykyään?
Vastaanottokeskus lopetti toimintansa ilmeisesti jo 2020.
Eihän hienoa ja kaunista vanha sairaalaa ole päästetty rapistumaan?
Tarinansairaalan nykyinen tilanne.
18
981
Vastaukset
- Anonyymi
Kohta losahtaa.
- Anonyymi
uutta iraklia tulossa n500kpl
- Anonyymi
vastaanottokeskus avoinna?
- Anonyymi
nyt on ilmeisesti uusi pakolaisaalto tulossa ja ottavat tarinaan 200
- Anonyymi
Kylämme kotiäidit saavat taas päiväkahviseuraa.
- Anonyymi
Tarinaharju on tyhjillän, ei mitään käyttöä.
Tuolla käytöllä rakennus rapistuu. Pitäisi löytyä käyttöä rakennukselle.
Valitettavasti terveydenhuoltokin keskittyy suuriin yksiköihin. Se ei aina ole hyvä asia.- Anonyymi
Se on hyvä asia koska hva alue tarvitsee säästöjä.
- Anonyymi
Miksi posti ei lähetä .useita saapumis ilmoituksia.tiedän että paketti on laitettu mutta saapumis ilmoitusta ti ole tullut.!! Teltalla yhteydet poikki .pak.läh.pois kiitos vitusti posti.
- Anonyymi
Rapistumisen merkkejä vanhassa sairaalarakennuksessa on jo havaittavissa.
Eikö tuota voisi saneerata suurella rahalla asuntoyhtiöksi? Maksaahan uusienkin asuntojen rakentaminen. - Anonyymi
Purkuun vaan koko rötiskö. Turhaan tulee kuluja kun pitää lämpöä pitää yms.
- Anonyymi
Joutaa räjäyttää dynamiitilla tuusannuuskaksi koko rakennus. Oli aikoinaan laillistettu ihmisoikeuksien rikkomispaikka. Edustaa lähinnä ihmiselämien ja ihmisarvon tuhoamista.
- Anonyymi
Eikös tuo rakennus ole ollut jo pitkään myytävänä Etuovessa?
- Anonyymi
Pikku-Tarina on yksityisen omistuksessa ja ainakin ollut myytävänä. Ketjussa puhutaan isosta sairaalarakennuksesta.
- Anonyymi
Kohta pääsee siilin kotiäidit keittelemään mokkakahvia ja kenties leipomaan kasurilan asukkaille sillä aikaa kun miehet käy kaupungissa töissä. Lapsia kuntaan syntyy mutta yllättävän päivittyneitä.
- Anonyymi
olin kuntoutuksessa tossa laitoksessa pari kk ja lääkäri ukko totes että kaikki vaivani paranee kuulema uimalla, totesin että tuo"lääkäri" on ilmeisesti niitä ylimmän kerroksen kalterin takaa olevia kuin noin höpöjä puhuu ja yritti evätä ja pyörtää sairauteni.
nyt sille ukolle tiedoksi n.15 vuoen jälkeen että ei uimalla lähteneet sairauteni sori vaan. jäin eläkkeelle siellä käyntien jälkeen. sori ukko vaikka miten yritit estää.- Anonyymi
ne on ollu vakuutus huijari lääkäreitä. ei ne näe ihmisen sairauksia
- Anonyymi
tarinahan oli ns. pään käännytys laitos
- Anonyymi
Vai olikohan ainakin joskus keuhkotautiparantola?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4022122Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121949Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501405Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821049Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402948Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39818- 56789
- 75760
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70734