Tilanne on kamala. Olen rakastunut toiseen mieheen pikku hiljaa,vaikka olen naimisissa. Olen yrittänyt vältellä tätä toista,mutta tunteita on päässyt syntymään.
Vanhan kanssa olen useimmiten surullinen, koska hän on usein todella ilkeä ja ilman syytä. Hän ei myöskään huomioi minua mitenkään, ei ole ikinä huomioinut. Yhteistä aikaa ei halua itsenäisesti järjestää,vain jos minä olen järjestänyt,niin tulee mukaan. Olen väsynyt tähän tilanteeseen jossa toinen haukkuu joka päivä ja mitään positiivista ei tule.
Tämä toinen antaa ristiriitaista viestintää,josta ei pääse perille. Olaan työkavereita.
Viestit ovat välillä läpimiä ja ajoittain viileämpiä,puheluissa ymmärtävänen ja huolehtiva kuitenkin. Molemmilla on kiireinen ja kuormittava työ. Kiireen keskellä hän yrittää,kuitenkin järjestää aikaa minulle. Viesteissä on ajoittain lämpimiä hymiöitä. Luulen,että miehellä on tyttöystävä kuitenkin,selittäisikö käytöstä. Miehen ajatuksista ei saa kiinni,että onko hän kiinnostunut vai ei.
Tilanne pitäisi jotenkin ratkaista.
N
Olen rakastunut
Anonyymi-ap
5
614
Vastaukset
- Anonyymi
Johtuukohan siitä, että olet naimisissa?
- Anonyymi
Ehkä. Tien suunta on onneksi valittu. N
- Anonyymi
Minä ottaisin eron vaikka en olisi rakastunutkaan. Miksi ihmeessä olet naimisissa tuollaisen miehen kanssa?
- Anonyymi
Olen aina ihmetellyt sitä, että jotkut menevät naimisiin kovin heppoisin eväin? Siksi itsellä on vähemmän uskoa tällaiseen instituutioon. Miksi mennä naimisiin, jos se ei tunnu ikuiselta? Tai oma mieli muuttuu tilanteen mukaan? Vakaus elolle puuttuu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1023606Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1142249Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso62123Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani81874Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai191672- 361556
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581016Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36950Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 71899Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47850