pick and pay

Anonyymi-ap

Alkaa pikkuhiljaa ottaa kupoliin nuo ko.putiikin tuotepäivämäärät jotka ovat aina 1-2 päivän päässä viimeisestä käyttöpäivästä kun on tottunut muissa kaupoissa että niissä on reilusti vielä käyttöaikaa.Vaikea tottua tuohon varsinkin kiireessä ja usein ei edes ole samaa tuotetta(tuotteita) pidemmällä käyttöajalla.Taitaa heillä olla hyvät diilit ostaa ko.tuotteet edullisesti jatkuvasti.

6

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu niin se on, jos ei huomaa katsoa päivämäärää kaupassa, niin kotona ketuttaa, kun huomaa viimeisen päivän olevan jo seuraavana päivänä. En tiiä, mitä poistoeriä ne haalii, mutta vaihtamalla kauppaa tuokin asia paranee.

      • Anonyymi

        Olen vaihtanut aikoja sitten.


    • Anonyymi

      Alun perin pidin kyseistä kauppaketjua sympaattisena, kun sillähän ei ole kuin kolme myymälää. Ja kun sen myymälä tuli Huittisiin, sieltä löytyi suhteellisen pitkään semmostakin käyttötavaraa, mitä on tullut suosittua eikä ole välttämättä löytynyt muista lähialueen kaupoista. Jossain vaiheessa sekin valikoima alkoi sieltä kuitenkin hiipumaan.

      Runsas vuosi sitten hakivat TE-toimiston sivuilla työntekijöitä varastoon ja hyllyjä täyttämään. Serkun kanssa molemmat haettiin, mutta kauan kesti ilman että mitään kuului. Monesti soiteltiin että edes haastateltavaksi olisimme päässeet. Eräällä kerralla sanottiin, että kyllä sitten ilmoitus tulee että ei tarvitse viikoittain soitella. Kun ei ilmoitusta kuitenkaan tullut ja serkku asiasta soitti, ihmeteltiin että mitäs sinä tänne soittelet. Serkku mainitsi kun haette niitä työntekijöitä. Kiukkuinen vastaus oli että ei me niitä enää haeta! Toiset ovat kiinnostuneita työllistymään toisen yrityksessä ja vastaanotto on noinkin tympeä. Kun vähintään nämä kaksi asiaa yhdistää keskenään niin eipä ole tehnyt enää mieli asioida kyseisen kauppaketjun myymälöissä. Onhan niitä muitakin kauppoja missä valikoimaa sen verran riittää ja mistä saa paljon ystävällisempää palvelua.

      • Anonyymi

        Tiedän erään joka oli vuosikaudet töissä siellä. Ei ole enää eikä mene.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tiedän erään joka oli vuosikaudet töissä siellä. Ei ole enää eikä mene.

        Ymmärrän kyllä täysin jos johtuu omistajilta saadusta kohtelusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      144
      5720
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3566
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      117
      2789
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2488
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      263
      1851
    6. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      29
      1839
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      49
      1790
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1616
    9. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1587
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1530
    Aihe