Punakommarit

Aloittaa mielenilmauksen, kun marriinin velka pitäs maksaa pois
31576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Juu ja ilmaisen rahan hanat menee tiukemmalle. AY-ase käyttöön aina kun punikit häviää vaalit. En ole huonompia häviäjiä nähnyt.

Äänestä
  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    🍑 ­­­N­y­­­m­­f­­­o­m­­a­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#180261749

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

reikan tie tulloo,
lissee vua velekoo otetaan,
jotta rikkahille suahaan verohelepotusta,

lapsi perreet ja opiskelijat pannaan kyykkyyn,
tehhään toimeentuloluukulle lissee asiakkaita...

Äänestä
  • Toimeentuloluukultahan se itku on koko ajan kuulunut;
    Antakee rahhoo, ei pysty töihin...

    Äänestä

  • Opiskeliat voi käydä hyvin myös töissä opiskelun ohessa,kyllä aikaa on.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Opiskeliat voi käydä hyvin myös töissä opiskelun ohessa,kyllä aikaa on.

    Näin on ryyppää vähemmän.Senkin ajan voi tehdä duunia.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Toimeentuloluukultahan se itku on koko ajan kuulunut;
    Antakee rahhoo, ei pysty töihin...

    Taidat olla jatkuvasti siinä jonossa, kun noin hyvin tiedät?

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Opiskeliat voi käydä hyvin myös töissä opiskelun ohessa,kyllä aikaa on.

    Niin justiisa ! Oikeisiin töihinhän se purra ajjaa omaishoitajatkii kun leikkovvaa niihen muutaman saa euron tuet pois, ja hoijettavat luujauhotehtaalle, joutaat kitumasta.
    Pannaan vuoan natsisaksan malliin.

    Äänestä

  • VELKA.. niin joo velka pitää maksaa, mutta missä aikataulussa!! Ihme kiire ja hoppu muka, kyl sen pitemmälläkin ajalla kerkiää maksella. Ei tarvis näin hosua..

    Äänestä

  • Anonyymi00033 kirjoitti:

    VELKA.. niin joo velka pitää maksaa, mutta missä aikataulussa!! Ihme kiire ja hoppu muka, kyl sen pitemmälläkin ajalla kerkiää maksella. Ei tarvis näin hosua..

    Jep ! Kyl sen velan kerkiää maksaa pitemmälläkin ajalla, ei heti. Ja maksaa enempi sit kun venäjän sota on ohi ja suhdanteet paremmat. Ja sen sanon vielä että purra ja PS petti suomen köyhät.

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Niin justiisa ! Oikeisiin töihinhän se purra ajjaa omaishoitajatkii kun leikkovvaa niihen muutaman saa euron tuet pois, ja hoijettavat luujauhotehtaalle, joutaat kitumasta.
    Pannaan vuoan natsisaksan malliin.

    Kukaan ole natsisaksaa nähnytkään, pelkkää punaretoriikkaa.
    Ei mene enää läpi.

    Äänestä

Tyhmä pitää olla jos ei tajua Orpon ajavan maan pahempaan ahdinkoon näiden esitysten seurauksena.Kaupoista ja monesta muusta loppuu se vähäinenkin palvelu ja kokonaiskuvassa kaikki häviämme.Vain vähäisellä ajatusmaailmalla joku jaksaa jostain marinista enää kun suurempi ongelma iskee edestä..Moni ei vain ymmärrä sitä miten tämä vaikuttaa negatiivisesti tavalla tai toisella kaikkiin..ei paljon lohduta punaisten tai muiden ahdinko jos koko sakki tästä kärsii..Olette kai huomanneet miten puten sota vaikutti tänne hintojen muodossa..Kuka haluaa oikeasti 90 luvun alun laman takaisin..Silloin ei ollut kellään hauskaa.

Äänestä
  • Puten sota vaikutti hintoihin :D

    Äänestä

  • Juuuu...
    Parempihan se olisi
    kolhoosi,
    tahi peräti sovhoosi.
    Sovhoosissa olis kaikki vastuu valtiolla,
    eli kommunistiloille tyypillisesti
    ei niin kellään...

    Äänestä

  • nettosaaja ottaa nyt vaan,
    kouransa pois sieltä duunarin taskusta...

    Äänestä

Luu kurkkuun taistolaisille!

Äänestä

Missä voi liittyä lahtareihin?

Äänestä

Kepulaiset kuuluu punakommareihin.

Äänestä

Ryhtykäähän puhaltelemaan uusia vaalipalloja ja makkaran paistoon. Äänentämällä voit... noh, saada kiistelykavereita.

Äänestä

Eikö nämä jutut kuuluisi politiikka palstalle? No, jos ei päässä muuta ajateltavaa ole ja on joensuulainen, niin ...

Äänestä
  • Yhdistätkö tosiaankin ajattelun ja Joensuu-palstan...?

    Äänestä

Liityin YTK kassaan! Kunnioittaa demokraattista oikeusvaltiota.eivät lähde
Poliittisiin mielenilmauksiin!

Äänestä
  • valehtelet,
    eihän nettosaaja,
    voi kuulua kassoihin,
    sehä on "yrittäjä"...

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    valehtelet,
    eihän nettosaaja,
    voi kuulua kassoihin,
    sehä on "yrittäjä"...

    Otahan välillä ne punaviherlasit pois silmiltäsi, tekisi hyvää maailmantuntemuksellesi.

    Äänestä

  • Buhahahhaha. Ytk heput ne pennin viilaajia. Varmaan mukava kun ytk ei hoida juoksevia kiista asioita työnantajan kanssa ja pidä työntekijän puolia hugahahah

    Äänestä

Tyhmiä pelotellaan velalla ja sen varjolla kusetetaan ja leikataan, mutta rikkaille annetaan lisää.

Äänestä

  • kokkaree ja ottaa mölinäsakki,
    ottaa vielä lisää ja enemmän kuin marriini,

    vaik'ei ole pandemiaa,

    opiskelijoita ja lapsiperheitäkin pitää sopeuttaa,
    viemällä niiltä ruokarahat

    Äänestä

  • Ei rikkaille anneta, he tulevat toimeen omillaan.

    Äänestä

Kokoomuksen velka onkin ikuista.

Äänestä

Kuin paljon mariinin ja orpon ja purran rahoista meni yrityksille?? koronan varjolla?
Ainakin Tanja Karppela nostanut 10 vuotta sopeuttamisrahaa ja sai korona tukea omaan yritykseen 60 000e.
Kallis ex kansanedustaja veronmaksajille. Kun on pokkaa huijata ni onnistuuhan se Suomessa.
Eikä Tanjan yritys ole tappiota tehny.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aloittaa mielenilmauksen, kun marriinin velka pitäs maksaa pois

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu