....liittojen pamput lihoo Levillä ja duunarit pakotetaan lakkoilemaan lamassa...VMP.
PAM,PAM Pamelaa....
7
456
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt lähti AY-pomot Eloranta ja Palola RyyppyReissulle Afrikkaan !
Duunarit pantii vaan Lakkoileen ilman palkkaa ! - Hiiiiih hihihihih hiii
SDP:n ÄäriVasemmisto ja MyrkynVihreät ihmeissään, kun käskivät SAK:N liittoja Lakkoileen, niin Duunareita viedään kuin Lammasta narusta taluttaen !
Huuuuuh huuu !- Anonyymi
Pastorit on lennelleet vuosikymmenet Afrikkaan Raamattuaan levittämään.
Nyt jos työmarkkinapomot vähän ja viimeinkin lentää TES- sopimisen sanaa levittämään niin...
On muuten tuo pastoreiden sanan istutus tuottanut jotakin tulostakin.
Kun paikalliset pastorit tulevat tänne peräpohjolaan sanaa omiensa perässä saarnaamaan, niin ihan tutultahan tuo sana kuulostaa.
Jeesus parantaa, pelastaa ja kun lampaat oikein uskoo niin kultahippuja kin alkaa katosta satamaan.
Win Win ja Win
Ja kun AY- pamput palaavat lähetystömatkaltaan taas kotimaan kamaralle.
Niin juhlitaan kaikki sitä yhdessä kuin Kaanaan häitä.
Juovutaan stenkkareista ja juodaan sitten vasta viimeisenä parhaat tarjotut viinit, juopuneina rapupöydässä yhteisessä.
Helan går !
- Anonyymi
Koivisto vei Suomen länteen ja Urpilainen Afrikkaan 😆
- Anonyymi
On se tuokin sellaista kun oikea laita liberaalin den oikeistopuolueen luottamuksella haluaa ja uskoo ihan kiimassa olevan hyve, notta työntekijät ei enään järjestäytyisi yhteen edunvalvontaansa varten.
Ammattiliittojen jäsentensä valitsemat johtajatkin ovat kuulemma joitain suuria linnoituksissaan eri maailmoissa ja herroiksi eläviä harhaanjohtajia, joita ei kannata enään kenenkään kuulla.
Olisi parempi, että notta kullekin työntekijälle annettaisiin vaan ansionsa mukaan, paikallisuudessa luottamuksella sopien.
Vähän niin kuin joku tulevaisuuden taxi uudistus missä hinnat alenee ja palvelu paranee kun tarjonta lisääntyy ja ihmiset oppivat tinkaamaan, omasta puolestaan.
Vai joko se oli sellainen... - Anonyymi
Menehän ykä hiekkalaatikolle lällättämään.
- Anonyymi
Osu ja upposi...lällällälää.....
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit432776Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116