Helsingissä rkp sai tahtonsa läpi. Koululaisten urheilukilpailut olivat sukupuolineutraalit. Tytöt eivät saaneet mitaleja. Näin kävi. Pahoinvointi lisääntyy.
Vastaukset 10
- Anonyymi
Ja ongelma on?
- Anonyymi
Afganistanin naisten kohtalo .
- Anonyymi
Tytöt eivät saaneet onnistumisen kokemuksia, pojat saivat suurimman osan mitaleista.
- Anonyymi
woketus oli estämässä tyttöjen voimaantumista?
- Anonyymi
Kyllä niin tyhmäksi mennyt koko touhu.
Tottakai pojat ja tytöt on laitettava eri kategorioihin.
Naurettavaa!- Anonyymi
Kukahan näitä asioita oikein miettii ? Varmaankin lesbo naiset jotka luulee olevansa vahvoja, koulun miesopettajat on peloteltu ja alistettu tottelemaan? Sitä ajatustapaa ei oltu vielä opetettu pojille niissä kilpailussa kun voittivat ?
- Anonyymi
VMP 🤢🤮
- Anonyymi
Toisaalta rkp haluaa seurata Ruotsin kehitystä, joissa huono-osaisille on omat kaupunginosansa.
- Anonyymi
Ja rikollisjengit.
- Anonyymi
Kyllä tyttöjen menestymättömyys ongelmaan jokinlainen woke tyylinen pisteytys systeemi kehitetään. Vähennetään ajasta X määrä sekuntteja tai lisätään X määrä senttejä tulokseen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521030
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113984Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust27920Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7834- 86767
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.3654Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it187610Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25597- 73597
- 57593