Vai mitä mieltä olette tilastosta? http://www.etuovi.com/markkinapuntari/vantaa.shtml
vantaalla perheasuntojen pyyntihinnat
laskeneet
5595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Verrattuna vuoden takaiseen vantaalla voidaan puhua n. 20-30%:n romahduksesta. Vantaalainen suhnuttelija on tienannut itselleen hienon perheauton. Onneksi olkoon!
Elämä on ihanaa, kun sen oikein ymmärtää! Ja tämä pätee myös asunnon ostamiseen. Nämä asiat pitää vain osata tehdä oikein!
Huippukuplan ostajien asema on karmea!
Eikö teillä tosiaan oo mitään muuta tekemistä.. Eipä näkynyt romahdusta tuossakaan taulukossa, yllätysyllätys!! Ostakaa nyt tai katukaa myöhemmin, niin ja asunnot on yleensä asumista varten..
Romahdus on toteutunut.
Ei ne asuntojen hinnat ainakaan nousussa ole ja tuollainen vaivainen -15-20%:n hinnanlasku tuo jo
200.000 euron asunnossa 30.-40.000 euron (180.000-240.000 markan) säästön.Ei puhuta pikkurahoista.Nimittäin tuolla 40.000:n euron säästöllä minulla olisi vielä varaa tuhnutella seuraavat 7 vuotta 600 euron kuukausivuokralla.