Yläkerran asukas

Anonyymi-ap

jaksaa häiriköidä, hänköhän se aamulla kolisteli oikein kunnolla!!

7

235

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos ja kun sua häiritsee noin paljon, muuta itse ylimpään asuinkerrokseen tai omakotitaloon. Viritä vaaleanpunaista kohinaa tai käytä korvatulppia.

      • Anonyymi

        Tuskin siellä kukaan/mikään kolisee muutoin kuin asianosaisen pään sisällä. Tarvitsisi lääkäriin vaivautua hakemaan niitä vaivoja helpottavaa lääkitystä, mutta harvoinpa näitä tapauksia muulla tavoin hoidetaan kuin pakolla sitten viimeisenä vaihtoehtona jossain kohtaa, kun kolinaa alkaa olemaan tarpeeksi.


    • Anonyymi

      Olet sodassa, joten sinun pitää vastata siihen. Pulttaa luukkusi kattoon metallilevy, jota jyystät iskuporakoneelle aina kun yläkerran asukki metelöi. Kyllä se oppii.

      nimim. kokemusta on

      • Anonyymi

        Tällä tyylillä hulluuden määritelmä saadaan uuteen uskoon . Varmistitko että naapurisi on edes kotona jota syytät ;D


    • Anonyymi

      Maailma on menny sellaseks, ettei ihmiset siedä toisiaan. Koulutusjärjestelmää tulisi muuttaa niin, että oppiaineena olisi peruselämästä selviytyminen. Neuvottaisiin rahankäyttöä, laskujen maksua, säästämistä, sijoittamista, ruuanlaittoa ja kodinhoitoa ja ihan mentäisiin vuorokaudeksi tai pariksi oppilaiden kanssa yöpymään kerrostaloon, jossa kuuluu ääniä. Neuvottaisiin, että jos olet erityisherkkä tai nautit muuten vaan äärimmäisestä hiljaisuudesta, niin omakotitalo syrjemmällä on oikea valinta asuinpaikaksi. Sitten opetettaisiin vaikkapa korvatulppien käyttöä, jos on välttämätöntä asua kerrostalossa. Ihan siis arjesta selviytymisen taitoja ja elä ja anna muidenkin elää -asennetta ja vuorovaikutustaitoja. Niistä taidoista moni hyötyisi konkreettisesti.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      198
      4008
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2553
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      35
      2220
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1380
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1258
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1129
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      74
      996
    8. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      57
      834
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      834
    10. S24 Lieksa miksi on paikallinen entinen Kansallinen Kokoomus valtuutettu sali niin kallis?

      Vailla alennuksia? gogo express joensuu kertakäynti 10 euroa avoinna 5-24. Miksi pitää Lieksassa tukea paikallista yritt
      Lieksa
      71
      794
    Aihe