Milloin alkaa olla ns hoikassa kunnossa

Anonyymi-ap

Moikka, elikkäs siis kysymyksenä tosiaan se, että milloin ihminen on laiha? Itse tällä hetkellä 170 ja 49 kiloa enkä omaan silmään erityisen hoikalta nöytä, sellainen perus tyyppi. Kuitenkin nyt ihan uudetkin tapaamani ihmiset kauhistelevat, miten laiha olen, mitä pidän erittäin hämmentävänä. Ehkä jos olisin edes alipainon puolella kunnolla (tyyliin 43 kg). Mikä on ollut teidän paino, pituus, bmi, kun ulkomuotoanne on alettu kuvata laihaksi?

4

815

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      " Alat olla ns. hoikassa kunnossa " ?
      Itse olin nuorena 170 senttiä pitkä ja painoin 54 kiloa.
      Tiedätkö mitä ? Olin aivan liian laiha, tiedostin sen itsekin, kenenkään ei tarvinnut edes sanoa siitä.
      No nyt, 30 vuotta myöhemmin painan kyllä sadan kilon verran, edelleen saman pituisena, olen silti ihan tyytyväinen itseeni ja elämääni.

      Jos et itse näe omaa kehoasi terveellä tavalla, kuuntele muita, he kertovat asian oikean laidan. Mutta siitä ei kannata myöskään loukkaantua.

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😍 ­N­y­m­­­f­o­­­m­­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18029085L

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Olet alipainoinen bmi :n mukaan. Mutta jos haluat laihduttaa niin oma on valintasi. Näköjään sulle ei merkkaa kun monet sanoo sua laihaksi. No aroreksia kun on niin eihän muiden sanoilla ole merkitystä. Laihduta toki jos siltä tuntuu.

      • Anonyymi

        Kääntäisin tuohon, että älä laihduta jos vaikka siltä tuntuu.
        Tulee olemaan ehkä vakaviakin terveysriskejä, jos alkaa uhmata omaa kehoaan väärällä tavalla.
        Suurin osa ihmisistä haluaa kuitenkin loppujen lopuksi pysyä terveenä.
        Pyydä ja yritä saada ennemmin apua omaan mielenkulkuusi, jokuhan on pielessä, kun alkaa pelata yleisterveydelle haitallisesti.
        Mikä mielessä on pielessä ?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2916
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe