Milloin alkaa olla ns hoikassa kunnossa

Anonyymi-ap

Moikka, elikkäs siis kysymyksenä tosiaan se, että milloin ihminen on laiha? Itse tällä hetkellä 170 ja 49 kiloa enkä omaan silmään erityisen hoikalta nöytä, sellainen perus tyyppi. Kuitenkin nyt ihan uudetkin tapaamani ihmiset kauhistelevat, miten laiha olen, mitä pidän erittäin hämmentävänä. Ehkä jos olisin edes alipainon puolella kunnolla (tyyliin 43 kg). Mikä on ollut teidän paino, pituus, bmi, kun ulkomuotoanne on alettu kuvata laihaksi?

5

664

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      " Alat olla ns. hoikassa kunnossa " ?
      Itse olin nuorena 170 senttiä pitkä ja painoin 54 kiloa.
      Tiedätkö mitä ? Olin aivan liian laiha, tiedostin sen itsekin, kenenkään ei tarvinnut edes sanoa siitä.
      No nyt, 30 vuotta myöhemmin painan kyllä sadan kilon verran, edelleen saman pituisena, olen silti ihan tyytyväinen itseeni ja elämääni.

      Jos et itse näe omaa kehoasi terveellä tavalla, kuuntele muita, he kertovat asian oikean laidan. Mutta siitä ei kannata myöskään loukkaantua.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        😍 ­­­N­­y­m­­­f­­­o­­m­a­a­­­n­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😍 ­N­y­m­­­f­o­­­m­­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18029085L

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Olet alipainoinen bmi :n mukaan. Mutta jos haluat laihduttaa niin oma on valintasi. Näköjään sulle ei merkkaa kun monet sanoo sua laihaksi. No aroreksia kun on niin eihän muiden sanoilla ole merkitystä. Laihduta toki jos siltä tuntuu.

      • Anonyymi

        Kääntäisin tuohon, että älä laihduta jos vaikka siltä tuntuu.
        Tulee olemaan ehkä vakaviakin terveysriskejä, jos alkaa uhmata omaa kehoaan väärällä tavalla.
        Suurin osa ihmisistä haluaa kuitenkin loppujen lopuksi pysyä terveenä.
        Pyydä ja yritä saada ennemmin apua omaan mielenkulkuusi, jokuhan on pielessä, kun alkaa pelata yleisterveydelle haitallisesti.
        Mikä mielessä on pielessä ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      40
      1440
    2. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      98
      1365
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      297
      1280
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1115
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      19
      1061
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      65
      1048
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1029
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      1012
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      176
      878
    10. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      18
      841
    Aihe