Töitä Raisiosta

Anonyymi-ap

Pitäisi löytää työpaikka raksalta, mutta eipä näytä Raisiossa olevan tarjolla mitään. Miksi näin?

13

540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sen jälkeen kun työkkäri lopetti Raisiosta niin väheni myös työpaikat.

      • Anonyymi

        Onko joku saanut töitä työkkärin kautta?

        Jos oikeasti töihin haluaa niin suoraan yhteys työnantajaan. Sähköpostia, soittoa tai paikan päälle. Työkkäri on yhtä tyhjän kanssa.


      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        ❤️ ­­­N­­y­m­f­­­o­­m­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18029384X

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Onhan Raisiossa hanttihommia runsaasti tarjolla.

    • Anonyymi

      Oletko kuullut että Suomessa rakennusalalla menee erittäin huonosti ja silloin harvemmin uusia rekrytään.

      • Anonyymi

        Kukkatalon viereen rakennetaan uusi koulu joten kannattaa kysyä sieltä jos vaikka hommiin pääsisit.


    • Anonyymi

      Raision amiksessa voit päästä opiskelemaan Raksalle, mutta töihin et pääse.

    • Anonyymi

      HBL: Lasten hyväksikäyttömateriaaleista tuomittu lääkäri tehnyt töitä Suomessa
      Ruotsissa työskennellyt lääkäri menetti toimilupansa ja palasi tekemään töitä Suomeen, kertoo Hufvudstadsbladet.

    • Anonyymi

      Kannattaisi ajatella pidemmälle ja hakeutua koulutukseen ja sitä kautta töihin. Tai oppisopimuskoulutukseen. Kun on koulutus taustalla, saat parempaa palkkaa. Varsinkin nyt kannattaa rakennusalalla kouluttautua kun työllisyystilanne on heikko. Kun valmistut, tilanne tod.näk hyvä.

    • Anonyymi

      Nuorten aikuisten kotien raivaus- ja kalmasiivoukset ovat lisääntyneet huomattavasti kuluneen kolmen vuoden aikana, kertoo siivouspalveluyritys Optiman toimitusjohtaja Pyry Parikka.

      Kalmasiivous tarkoittaa erityistä siivouspalvelua, joka täytyy suorittaa asunnolle silloin, kun henkilö on ollut siellä kuolleena pitkään. Mitä pidemmästä ajasta on kyse, sitä suuremmalla todennäköisyydellä saatetaan joutua uusimaan myös asunnon rakenteita.

    • Anonyymi

      Onneksi Turku on lähellä josta voi löytää halvalla hyvän työpaikan.

      • Anonyymi

        Halvalla ja halvalla.


    • Anonyymi

      Sellanen firma kun Ma-kron niin kannattaa kysellä. Alkavat tekemään isoa remonttia Karvetissa niin varmasti on työvoimalle kysyntää.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      4002
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe