Tappelut kouluissa

Anonyymi-ap

Tuntuu ihan kauheeta kun lukee lehdistä ja kuuntelee netistä kun koululaiset ovat niin aggressiivisia et alkavat tappelee keskenään. Tarvitaan ambulansseja ja mediheli
Miten on maailma näin pahaksi päässyt

3

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin taitaa olla, vaikka on näitä tietysti ennenkin ollut. Harvemmin kumminkin ambulanssit ja poliisit käyneet.
      Turussa oli ainakin joku tosi agressivinen pikkuskidi, jolla oli mediatietojen mukaan autismin kirjoa ja 2 avustajaa. Tällasta siis pelätty ja paapottu - niin eihän sitä tiedä vaikka tulis huipputieteilijä yms, kun noihan on kuulemma neroja...! Vaan kyllähän ne oikeat huippukyvyt on keskittyneet ominaisuuksia hyödyntään, ei tappeleen.

      Kyllähän näihin diagnoosista riippumatta pitäisi puuttua mahdollisimman pian, ja vaikka voimatoimin, mutta koulu ei voi olla yksin vastuussa. Ei voi kyllä niinkään olla, että joku wokereksi vaan julistaa, että meidän koulu on silti turvallinen paikka.

      lajijasuris

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­N­­y­­­m­f­o­m­­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18029532n

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ihan pistää muistelemaan vanhoja, kun 70-luvun alkupuolella haastettiin Forssalaisia tappelemaan johonkin sovittuun paikkaan. Silloin jätkät värkkäili ammattikoulussa itselleen jos jonkinlaista ketjuruoskaa ja nyrkkirautaa. Voi, voi. Oli ne aikoja kun kakaroilla oli vielä kuri ja järjestys.

      p.s. Nuo tappelut yleensä kuivuivat kokoon kun joku aina höpisi niistä ympärilleen ja poliisi sai sitä kautta tiedon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      125
      6649
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      54
      5712
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      82
      4449
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      90
      4335
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      136
      4151
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      84
      1476
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      361
      1329
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1284
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1277
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      38
      1024
    Aihe