Mistä tietää onko poika ihastunut

Anonyymi-ap

Oon nyt pitkään miettiny onko meijän luokkalainen poika ihastunu muhun. Se ei puhu mulle mutta ei se mua välttelekkään. Joskus se tuijottaa mua. Oon monta kertaa huomannu, et se ois kattonu mua. Esim mun kaveri joskus puhu mulle jotain, kun katoin ympärilleni ni nään sen pojan kattovan mua. Mutta sitte Oon vaan kuullu että jos poika ois ihastunu, ni se esim. hymyilis tai olis hermostunu lähellä. Oon myös huomannu, että esimerkiks koulussa ku jätetään kengät luokan etee, ni sen kengät on aina jossain mun kenkien vieressä/lähellä. Mut jos joku tietäis ni ois kiva kuulla sen tai vaikka sunki mielipide:)

3

544

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todennäköisesti poika tykkää sinusta. On yleistä että ei uskalla puhua mutta näyttää sen esim. katselemalla ja puhumalla kavereille että on ihastunut. Jos olet itse kiinnostunut/tykkäät pojasta kerro se hänelle.

    • Anonyymi

      Pieni jatkokysymys: haluaisin vain tietää että missä koulussa olet? Ja millä luokka asteella?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      832
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      538
      761
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe