Mikä H*lvetti nuorisoa vaivaa?!

Taas viime yönä sai herätä helvetilliseen renkaiden kirskunaan joka vyöryy läpi koko kylän. Joka ilta terrorisoidaan basson jumputtamiselle niin että talon rakenteissa resonoi. Eikö täällä ole poliiseja pistämässä noita kuriin?! Tuollainen helvetillinen möykkä rikkoo jo desibelirajoituksiakin!
Täytyykö tässä muuttaa pois Paimiosta, että saa yönsä nukuttua?! Jo kuukausia pidetty tuota mökäämistä. Korttti pois!
7938
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pitäisi käydä porukalla muiluttamassa kyseiset sankarit. Ihmettelen myös miten poliisi tai kukaan muu ei ole puuttunut tuohon järjettömään rälläämiseen keskellä yötä. Liekö pakoputkikin irti siitä jostain bemarista tai mersusta.

Kannattaa joka kerta soittaa poliisille niin ehkä vaivautuvat joku yö paikanpäälle. Toinen olisi jonkun yksityisen käydä sanomassa näille vammaisille asiasta.

Äänestä

Nuorisolle terveisiä, olen ollut perheesi elättäjä isäsi kautta, niin voisit ainakin käyttäytyä. T: ”Kenen leipää syöt, sen lauluja laulat.”

Äänestä

Pitäisi sulkea tuo urheilupuiston alue kokonaan, jotta siellä ei voi olla iltaisin. Tuo matalataajuuksinen hurina on pahempaa kuin se, että huudattaisivat musiikkia täysillä. Vaikuttaa jo työkykyynkin kun herätetään monta kertaa yöllä. Päivät menee kuin humalassa. Verenpaine on korkealla kun se kiusanteko aloitetaan jo illalla. Mikä on päässä vialla ihmisellä joka tarvitsee tuollaista tärinää ja kiusaa sillä muita? Poliisit olisi todellakin kiva saada tänne välillä valvomaan, että ylä Vistalla saa nukkua.

Äänestä

Paimiossa on sitten Gangsta rappiä, kiinnittäkääpäs oppilaitokset tittyihin oppilaisiin huomiota!

Äänestä

Muistelkaa omaa nuoruttanne. Nuoriso on kauttaaikain viihtyneet yhdessä. Nuorten kuuluu nauttia nuoruudesta. Menkää te 7 töihin ja 15.45 kotiin. Ette nää kun pankkilainan muistutuksia. Nuoret näkee elämän ja sen mahdollisuudet

Äänestä
  • Varmasti on viihtynyt, se huonompi aines. Niin on kautta aikojen ollut. Ihmisillä on myös eri työaikoja ja joillakin se vaihtelee päivittäin. Kun vuorojen välillä ei ole kuin 9 tuntia jona aikana pitää mennä kotiin, syödä, nukkua, peseytyä ja matkustaa takaisin töihin niin sen muutaman tunnin kun saa nukkua olisi hyvä saada nukkua. Menköön vaikka metsään olemaan nuoria kunhan ovat pois asutusalueelta häiriköimästä.

    Äänestä

Sellaista se on joka puolella kun vanhemmat ei välitä mitä mukulat tekee

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taas viime yönä sai herätä helvetilliseen renkaiden kirskunaan joka vyöryy läpi koko kylän. Joka ilta terrorisoidaan basson jumputtamiselle niin että talon rakenteissa resonoi. Eikö täällä ole poliiseja pistämässä noita kuriin?! Tuollainen helvetillinen möykkä rikkoo jo desibelirajoituksiakin!
Täytyykö tässä muuttaa pois Paimiosta, että saa yönsä nukuttua?! Jo kuukausia pidetty tuota mökäämistä. Korttti pois!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu