Viimeisen 18 vuoden aikana ilmasto Oulussa on muuttunut kokoajan huonompaan. Kun olin lapsi, talvet olivat jäätävän kylmiä ja kesät ihanan lämpimiä, joskus jopa kuumia. Nyt viimeiset 8 vuotta kesät ollut huonoja, jopa lyhyitä. Viime kesä oli todella huono. Todellinen uhka Oulussa ei ole haittamaahanmuutto vaan nimenomaan ilmastonmuutos joka johtuu ihmisistä. Ilmastonmuutoksella koitetaan rahastaa myös paljon ja niiden takana ovat yleensä valkoihoiset.
Ilmastonmuutos Oulussa
Anonyymi-ap
3191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ilmaston muutos johtuu lisääntyneestä Eliitin matkustelusta lentokoneilla. Lentokoneitten pakokaasujen vesihöyry on tutkijoitten kertoman mukaan erittäin haitallinen kasvihuoinekaasu yläilmakehässä. Hiilidioksidilla ei vaikutusta.
Kun öMerikÄn valejuutalaiset suurrikolliset räjäyttivät Nevernyrkin 3 korkeinta pilvenpiirtäjää ja siitä annettiin alueelle lentokielto, niin Wanhat öMeriKKäläiset ihailivat taivasta, että nythän se on ihan kuin silloin nuorena: sininen ja valkoinen eikä tasaisen harmaa. Tästäpä ei sitten juuri kirjoitettukaan vaan lentokielto purettiin pian vähin äänin...
Samaa se on Suomessakin: Muistan oikei hyvin, millaine oli sää sinä 50 -luvulla ja vähän ennenkin. Kesät oli Kesiä ja talvet Talvia eikä silloin roikuttu koko aikaa sillä välillä.
Tuosta hiilidioksidin vaikutuksesta: Asiat on väännetty väärin, syy ja seuraus vaihdettu propagandassa päinvastoin.
Kun lasket vettä kattilaan ja panet sen lämpiämään keittolevylle nii huomaat, että lämmetessäö siitä alkaa nousta pieniä kulia ennen kiehumista. Vesi kirppuilee. Siitä siis poistuu siihenliuenneita kaasuja. Jo peruskouluissakin on opetettu (kai?), että kylmä vesi pystyy liuottamaan enemmän kaasuja kuin lämmin.
Nyt kun Auringon teho on normaalin vaihtelun mukaan taas vähän lisääntymässä, niin mm Maan ja Marsin lämpötiloissa on havaittu nousua. Kun Maa lämpiää, niin maan meretkin lämpiävät, mikä on mittauksin todettu. Ja kun meret lämpiävät, niin niitten vesiin liuenneita kaasuja, mm hiilidioksidi, alkaa poistua vesistä ja siksi ilmakehän hiilidioksidipitoisuus on pienessä nousussa. Nythän se on äärirajoila, kasvit juuri ja juuri elävät. Aikojen kuluessa hiilidioksidipitoisuus on ollut paljonkin korkeammalla, mikä mahdollisti mahtavan kasviston, mistä meille kertovat kivi- ja ruskohiilikerrostumat.
Nyt sisäiset vihollisemme valehtelevat meille, että varsinkin Suomen autokannan hiilidioksidituotanto nostaa Maan ja Marsin lämpötilaa ja siksi olemme vaarassa tuhoutua liialliseen kuumuuteen ellei Eliitti tee autoilua mahdottoman kalliiksi. Eliitin käyttämä lentoliikenne sensijaan ei haittaa eikä lentopolttoaineita veroteta, koska ne tuottavat sitä PAREMPAA hiilidioksidia!
Näin tämä viisas ValtaEliitti meitä tyhmiä johtaa, määrää jne!
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18035422z
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Aloittajan kannattaa mennä Kiinaan ja Intiaan tekemään ilmastotöitä. Noissa maissa saastutetaan tunnissa sama kuin Suomi vuodessa.