Heippa eurajokilaiset!

Mitäs teille eurajokilaisille kuuluu? Vieläkö harmittaa kun ette ymmärtäneet liittyä Poriin? Porilaisilla on sentään Ässät, Pesäkarhut, Jazz-juhlat, Yyteri, sekä Suomi Areena näin muutamia juttuja mainitakseni. Mitäs eurajokilaisilla on muuta kuin ydinvoimala ja sen jätteiden säilyttäminen? Ja nyt sitten kanta-eurajokilaiset lykkäävät tuulimyllyjä sinne taka-Eurajoelle, eli entiselle Luvialle!
11666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eurajoella on kaivetut sorakuopat ja K-marketti!

Äänestä
  • Ja Luvialla VETO, ringettetytöt ja VPK:n pojat. Muuta sit ei olekaan......

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ja Luvialla VETO, ringettetytöt ja VPK:n pojat. Muuta sit ei olekaan......

    Eläpä unohda Laitakarin tansseja!

    Äänestä

  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    😋 ­­N­­y­m­­­f­o­­­m­­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#180354349

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Etelänmatkan verran halvempi veroäyri, koskee tietysti vain meitä työtätekeviä.

Äänestä
  • Miten niin työtätekeviä?

    Äänestä

  • Eihän tuloveroja yhteiseen kassaan maksakaan kuin nimenomaan yksityisellä sektorilla työssä käyvät ja yritykset. Kaikki muu toiminta ja puuhastelu tapahtuu toisten rahoilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Miten niin työtätekeviä?

    Ei työttömät veroja maksa. Eivätkä julkisella puolella lorvivat.

    Äänestä

Kiitos kysymästä, kuuluu oikein hyvää!
Maan matalin kuntavero onkin jo mainittu, ydinvoimalat tuottavat muikeaa kiinteistöveroa eikä pirinistit polttele pihasaunoja. Metsuripalvelut ovat ilmaisia ainakin kirkon seutuvilla ja liikenneyhteydet sekä eteläiseen että pohjoiseen takapajulaan ovat parantuneet eli lätkäpelit lyhyen ajomatkan päässä.
Miten siellä Porissa? Kesä on ohi ja kaupunki kuollut talvea odottelemaan?
Älkää sählätkö niiden lämpölamppujen kanssa, menee hyvä sato hukkaan.

Äänestä
  • Minkä takia käyt takapajuloissa lätkämatseissa? Eikö Luvian jäähalli riitä tarpeisiisi?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Minkä takia käyt takapajuloissa lätkämatseissa? Eikö Luvian jäähalli riitä tarpeisiisi?

    Ja Sookarin auto.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitäs teille eurajokilaisille kuuluu? Vieläkö harmittaa kun ette ymmärtäneet liittyä Poriin? Porilaisilla on sentään Ässät, Pesäkarhut, Jazz-juhlat, Yyteri, sekä Suomi Areena näin muutamia juttuja mainitakseni. Mitäs eurajokilaisilla on muuta kuin ydinvoimala ja sen jätteiden säilyttäminen? Ja nyt sitten kanta-eurajokilaiset lykkäävät tuulimyllyjä sinne taka-Eurajoelle, eli entiselle Luvialle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu