Kuntavaalien aikaan peruspetellä oli ihan hyviä juttuja ja kyseli asioiden perään kriittisesti. Pikkuhiljaa on "kova" persu kepulaistunut ja videoilta hävinnyt kriittisyys mitä oli ennen. Eipä sitä kavereita kehtaa mollata vaikka mitä tekisivät.
Nyt sai oikein prenikan rintaan kaupunginjohtajalta kun kävi kävelemässä ja tekee myötämielistä videota.
Pottukoira kun alkas ottamaan kantaa yhteiskunnallisiin asioihin niin siitä olisi oksat pois. Se jätkä ei kuvia kumartele ja sanoo asiat suoraan niin kuin ne on. Sitä päivää hennoo poliittinen kerma pelätä nyt kun petuspete on kesytetty turhalanmiehen kanssa.
Peruspete on lannistettu lopullisesti
26
1613
Vastaukset
- Anonyymi
Ottaa kuulemma nykyään rauhallisesti,että pysyy päättäjien "kaverina"😅😅
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180355521
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Pottu on yksi naula lisää Kiuruveden arkkuun. Ainakin mainehaittaa tuo enemmän kuin muut hörhöt yhteensä.
- Anonyymi
Juoppo rötky
- Anonyymi
Alkiolaiset ja uuskepulaiset ne yhteen sopii, pistetään ne kepun kanssa pussauskoppiin.
- Anonyymi
vai olisko kuitenniisa änkyräkerhon vahvassa ohjauksessa?
- Anonyymi
Kyllä hyvät välit on päättäjiin. Ei siinä mitään mutta menee se kriittinen suhtautuminen kun kavereita ollaan. Vähän jos arvostelee niin ei olis enää kavereista.
Pottua ei henno kiinnostaa muu kuin mikä pistää pään sekasi. Nisti nistejä haukkuu, ei ole minkään muun tekijäksi kuin videosekoilua tuutin täydeltä. - Anonyymi
Pottu polotiikkaan. Varma ääniharava mutta missä puolueessa kun yksin ei pärjää siinä hommassa vaikka olisi minkälainen kuningas. Kaikki varmaan himoitsee sitä äänipottia mutta pelko että omat hommat paljastuu kun pottu kertoo miten hommat on.
- Anonyymi
Nytin ehdokkaaksi.
- Anonyymi
Onko peruspete sittenkin kepupete
- Anonyymi
Perus Pete jatkaa tarmokkaasti vaali työtä tulevia vaalian varten.Tekee joko viikko tik tokkii pieru video ja hieroo issoo mahhoosa🤣🙈
- Anonyymi
Eroa pottuun vain se mihin laittaa videon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eroa pottuun vain se mihin laittaa videon.
Kyllä
- Anonyymi
Osuvasti sanottu
- Anonyymi
Pieruvideot sitä ainutta asiaa mitä siitä tuubistista. Aika hiljaa tuntuu olevan kun änkyräkerho sai nenilleen perättömien tuntuntapyyntöjen tehtaisusta. Se hennoo olla että ei hetkeen änkyröitä näy torilla.
- Anonyymi
Niinkö tekivät no onpa🥺🙄
- Anonyymi
Mahantaputtelua ja piereskelyä tuntuu olevan.
- Anonyymi
Onlyfans videoita tekee nykyään.
- Anonyymi
Tais ottaa koville kun piti varmana että pääsee valtuustoon.Sitten kun ei päässy alkoi syrjäytymis vouhotus videot ja välillä pieree ja mahhoosa hieroo.
- Anonyymi
Joka pieruaan pidättää, niin sillä on muutakin salattavaa.
- Anonyymi
Hyvää mainosta persuista
- Anonyymi
petelle parempi paikka on teatterilava. saa siellä ilveillä ja kujeilla. valtuustopaikka jäi saamatta. kyllä kansa tietää.
- Anonyymi
Perus pete on homo
- Anonyymi
Harmi että ajaoi itsensä piippuun. Työuupumus ei ole leikinasia. Sekin että on umpikujassa kun pahoja poliittisia kysymyksiä esittävä ei voi olla kaikkien kaveri kun eihän kaveria voi arvostella. Nyt veljeilee Kepulaisten kanssa niin ei niistä uskalla tehdä jutta vaikka aihetta olisi. Onneksi on änkyröissä oikeita miehiä niin kuin SP ja JT jotka uskaltaa sivaltaa lehtien palstoilla.
- Anonyymi
Elekee yllyttäkö nuita kahta oikeaa miestä. Kuulu Rusanenniin lopettanneen kaiken yhteydenpidon näihin kahen kanssa. Kuulu pelekeevän niin pirusti, että mitähän ne nyt miettivät ja tärräättävät.
- Anonyymi
Peruspete saa enemmän pesää nykyään kuin täällä irvuilijat yhteensä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988