Lennokki voi tiedustella pelkällä kompassilla ilman kauko-ohjausta tai gps:ää

Anonyymi-ap

Lennokissa on videokamerat joka suuntaan. Se ohjelmoidaan lentämään 100 m ylös, 7000 metriä itään, 7000 metriä länteen, 80 metriä alas nopeasti ja loppumatka alas varovasti. Näin se osuu isolle tasaiselle pellolle tai järvellä olevalle veneelle joka seuraa. Tai ehkä loppupuolella on wifi kauko-ohjaus tai navigointimajakka joka kantaa 500 metriä. Ehkä pitää jättää puhelin pellolle ja lennokki hakeutuu sen päälle automaattisesti. Tai vilkkuvalo.

Kompassi voi olla magneettinen tai gyroskooppi + inertia.

Kuvat otetaan usb-tikulta. Puoli tuntia vanha tieto kelpaa moneen asiaan.

4

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Myös suunnattava antenni on hyvä reaaliaikaiseen tiedonsiirtoon sekä paikannuksen voi tehdä vaikka metrin tarkkuudella kun tiedetään vähintään 3 maston tarkka sijainti ja paikoitetaan niiden lähettämän radiosignaalin avulla.
      Ota kuva ja nimeä se signaalien mukaan tai liitä tieto kuvaan ja lähetä, vastaanottaja voi laskea paikan.
      jos jokainen masto lähettää osoitteensa tiettyyn aikaan, niin kuvan nimi voi olla (osoite,saapumisaika,) tästä voidaan laskea etäisyys mastoon kun osoitteen lähetysaika tiedetään.
      Eli siitähän se etäisyys lasketaan kun tiedetään radiosignaalin nopeus X*(saapumisaika-lähtöaika).
      Piirretään ympyrät kartalle ja missä ne leikkaavat, saadaan epätarkka 2d tieto tai palloilla tarkka 3d tieto korkeuksineen.

      • Anonyymi

        Suunnilleen näin.

        Mutta joskus on vältettävä radion käyttöä - jos radiohäirintä edes sen sallii. Suunnattavien antennien suuntaus ei ole ihan täydellinen ja sivuun menee paljon.

        Ja radioton lennokki on halvempi ja kevyempi.


      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        😍 ­­­N­­y­m­­f­­o­m­­­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18035693c

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Hienoa että 400$ lennokilla pystyy tuhoamaan 1 miljoonan dollarin panssarivaunun!.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      36
      2415
    2. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      47
      2116
    3. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      44
      2108
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      327
      1890
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      126
      1561
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1445
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1318
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1167
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      41
      1075
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1046
    Aihe