Pikisaari - UIMAPAIKKA

Missä on virallinen uimapaikka Pikisaaressa. Etelä-Saimaa kirjoittaa uutis otsakkeena uimakielto. Mikä on homman nimi
1536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pikisaaren Itärannalla, Katajasaarenkadun päässä on kaupungin tekemä hieno laituri, jossa voi oleskella ja josta on tikkaat Saimaaseen. Katajasaaressa, Pikisaaren koilliskulmassa on 30 metriä pitkä hiekkaranta. Sieltä voi kahlata uimaan. Myös lasten suosiossa. Pohjoisrannassa on satama, jossa on laituri ja tikkaat. Etelä-Saimaa retosteli länsirannan aluetta, jonka veden laatua selvitetään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Missä on virallinen uimapaikka Pikisaaressa. Etelä-Saimaa kirjoittaa uutis otsakkeena uimakielto. Mikä on homman nimi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu