Metrossa, lentokentällä, kaupassa, ravintolassa, kotona ja jopa sairaalassa! Iiiikkk!!! En uskaltanut lentää Pariisin muotiviikolle vaikka Sanna Marin pyysi kaveriksi.
🪲🪲🪲🪲🪲🪲🪲🪲
🪲🪲🪲🪲🪲🪲🪲🪲
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Uutiset kertoivat, että Lidlissä juoksi siimahäntiä. Kuvassa oli myymälän pyydys, jossa oli yksi eksynyt uhri.
Mkr
Vesimyyräksi tuo todettiin.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18036849l
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Kun tulee ulkomailta, pitä jättää matkalaukut pakkaseen tai viedä kuumaan saunaan. Itse pidän perillä laukkujani tiiviissä muovisäkeissä enkä pura niitä kaappeihin hotellissa.
Kyllähän ne kulkeutuu matkatavaroissa maasta toiseen. Ruumassa matkalaukut ovat päällekkäin, lomittain, allekkain.
Munia saumoissa, vetoketjuissa ym.
Myrkytys.
Vuosia sitten tuttavani toi ulkomailta nipun tuorria yrtteja. Pani ne kaappiin ja unohti sinne. Kun myöhemmin avasi kaapin se vilisi torakoita, jotka olivat kaikessa rauhassa lisääntneet tiiviissä kaapissa. Sai ne kuitenkin hävitetyksi kuten ne yrtitkin. Puistattava tilanne.
Torakoita on kaikkialla lämpimässä ilmastossa ja niihin on pakko tottua.
Ryysyrannasta varmaan !
:(
Ei ongelmaa!
En pistäydy Pariisissa enkä muuallakaan, ei oo tarvetta.
Viihdyn hyvin omilla nurkilla, pidän kämppäni siistinä ja viihdyn hyvin.
Ei oo hinku Pariisiin.
Kerran nuoruudessa kävin, riitti.
Ylimainostettu kaupunki.
https://www.iltalehti.fi/asumisartikkelit/a/1085e1ba-45cc-4f7f-802d-37353442306d
Palstoilla on kirjoitettu laajasti yhden matkustajan lentomarkoista, ja hän sentään meni vain Antwerpeniin.
Missä ovat nyt Pariisissa käyneiden puheenvuorot ja matkakertomukset. Eikö sinne ole kukaan osannut mennä? Ei kai suomalaista metsäläistä lutikat pelota!
Kukaan muu ei tärkeile lennoillaan eikä matkoillaankaan. Matkakohteet ovat niin kiinnostavia ja elämykset jaetaan livessä, ei jossain ikäpalstoilla. Mutta eihän kaikilla liveystäviä tunnu olevan eikä livesisältöä elämässä.
Lentoyhtiöt alkavat mainostaa laihdutuslääkkeitä ja laksatiivejä
jotta saadaan laihdutettua vanhemmat leidit lentokuntoon
kun lihankuljetus on kallista ja liha heikko
Airlines estimate weight-loss drugs could save them millions
United Airlines said it estimates drugs like Ozempic could save the airline at least $80 million a year.
Miehet ovat Suomessa paljon lihavampia kuin naiset, pysy tosiasioissa.