Ihanko oikeesti nää kuvittelee, ettei heitä saada kiinni, vai onko jollakin tolkuton hinku päästä häkkiin? Nykyisin polliisilla on sellasta tekniikkaa, että ne tavottaa haluamansa poikkeuksetta ennemmin tai myöhemmin. Lisäks useimmat rikolliset on niin ymmärtämättömiä, että jos ei ne jää kiinni heti, niin ne jatkaa siihen saakka kunnes jäävät.
Joukkotappelus Huittisen Apsilla
Anonyymi-ap
91941
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hyvä hyvä
Lauttakylän Luja treenaa kovasti ja ahkeraan pesismailojen kanssa, että pojjaat pääsee takas pesiksen sarjoihin. Jos ei nyt ihan Superpesikseen vielä, mutta Ykköspesikseen vois päästä hyvien lyöjien avittamana.
Aikoinaan vanhalla urheilukentällä pelasi pesäpalloa Lautta-Pallo - niminen joukkue. Ei taida enää olla niiltä ajoilta pelimiehiä, jotka valaisisivat näille nykyajan nuorukaisille pesäpallon jaloa taitoa Tahko Pihkalan perintein.
Huittinen,Suomen persläpi !
Nurmes se on kirjaimellisesti "kansojen isä" jo vuosikausia sitten siitä laulanut
Vanhemmat vastuussa kakaroittensa tyhmyydestä!
Onko vanhemmat kantahuittislaisia?
Voi olla vaikea löytää.
Eikös koko nujakassa ollut syypäänä se tunnettu huittislainen sälli, joka on vähän aina mukana kun jotain tapahtuu.