Voiko pyyhkeestä tulla raskaaksi, jos on suihkun jälkeen pyyhkinyt alapään märällä miespuolisen ihmisen pyyhkeellä, jossa on kuitenkin todennäköisesti ollut vain vettä?
Huomioon ottaen, että on ollut oireita, jotka voivat viitata myös raskauteen. Muun muassa:
-alavatsan pistely
-vatsan kutina
-vihlonta alapäässä
-metallin maku suussa
-Kerran jatkuva pissahätä ja paine virtsarakossa
Normaalit kuukautiset ollut, paitsi yhdessä vaiheessa tuli kolmet menkat peräkkäin ja niiden välissä vain viikko.
Jossain sanotaan, että pyyhkeestä ei voi tulla raskaaksi ja jossain taas, että raskaaksi voi tulla, vaikka siemennestettä pääsisi vain ulkosynnyttimelle.
Tiedän, että tyhmä kysymys, mutta kysyn silti.
Ja noista oireista ja muista on jo aikaa lähes vuosi, mutta koska olen googlailija, niin olen googlettanut, että jos raskaus sattuisi olemaan kohdun ulkopuolella, sikiö voi kivettyä ja se voi jäädä sisään huomaamatta. Ei kai tällainen ole mahdollista.
Voiko tuollaiset noin samalaiset oireet kuin raskaudessa tulla ilman raskautta? Asia on stressannut ja kun on asiaa miettinyt paljon niin voi olla, että olen kuvitellut osan oireista.
Mahdoton raskaus pelko
Anonyymi-ap
2
630
Vastaukset 2
- Anonyymi
No ei oo mahollista. Sun pitäs tunkasta se pyyhe aika syvälle saadakses se laps menemää kohtuu asti, ja jos jatkunu jo vuoden ni ootko miettiny et raskaus kestäs 40 viikoo (9kk), ei toi oo mahollist.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18037160V
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100832
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361810- 76630
- 50615
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 65595
- 30566
En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25540Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48537Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27532