venäläiset kuorma-autot

Anonyymi-ap

kyllä huomaa että suomalaiset ajaa paljo hiljempaa kuorma-autoillansa toisinku venäläiset paahtaa paljo kovempaa. kerranki 80 alueella venäläine rekka oli mun peräs melkei kiinni vaikka ajoin 160. ymmärrän että on kiire mennä purkaan taikka lastaamaan mutta sitä en tajua kuinka lujaa ne rekat oikeesti kulkee. kyllä joku ero on venäläisillä rekoilla nopeuden suhteen.

7

415

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kielikouluun.

    • joo itellä kävi eile melkei sama tilanne ku olin menos motarilla kotio ja venäläine kuorma-auto meni edellä. no koitin sitä sitte lähtee ohittaa ja eiköhän saanu kaasua painaa sen verran et mittari näytti 180. sitte taas ku lähtee ohittaan suomalaista kuljettajaa nii eipä tarvii ku olla vähintää 90 vauhtia nii ohi pääsee äkkiä. outo juttu mutta totta on vaikka itellä 4.9 litrane kone. taitaa venäläisillä rekoilla olla isommat vehkeet sisällä ku joskus kävin venäjällä niitten koneita kattomas, nii iso ero on kyllä suomalaisiin verrattuna.

      • joo siis ton mä uskon et venäläiset kuorma-autot on nopeempia. mut siis tuo 4.9 litrane kone kyllä luulis vähemmällä nopeudella pääsevän ohi. taikka sitte moottoris on jotai häikkää.


    • Anonyymi

      Turbo diesel on halpaa heti rajan tuolla puolen!🎅

    • tuo on kyllä täysin totta että ne ajaa miten haluaa ja suomalaisia sakotetaa. ei taida paljo poliiseja kiinnostaa miten venäläiset ajaa. on sitte niitäki ketkä ajaa sääntöjen mukaa.

    • Anonyymi

      Takavuosina venäläiset rekat olivat surkeita ja ajoivat yleisesti 60 km/h nopeudella, mielellään useampi letkassa jotta oli kaveri auttamassa kun auto hajosi. Nyt venäläisrekat ovat uusia ja tehokkaita, eikä nopeusrajoittajat ole käytössä. Silloin auto kulkee sen mitä teho, välitykset ja kuorma mahdollistaa (suomalaisrekoissa rajoitin katkaiseen menon noin 90 kilometriin tunnissa).

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1704
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      896
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe