Häiriö kun sun jutut vaihtelee päivästä ja hetkestä toiseen
Oon alkanut miettiä onko sulla joku lyhytmuistin
Anonyymi-ap
27495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Tai erehdyt kirjoittajasta välillä.
Mulla on voimakkaita mielialanvaihteluja. Nollasta sataan menee hetkessä. Mutta pidän ne omana tietonani, enkä häiritse muita. Väliin olen ihan umpi masentunut ja välillä on toivoa täynnä.
Eihän me nähdä edes joka viikko? Kyllä siinä ehtii jutut muuttua seuraavaan kertaan.
Mistä minä sen itse tietäisin tai muistaisin.
ADHD löytyy
mutta ei ne kyllä nyt niin paljoa vaihtele
Vaihtuuhan päivät ja jututkin. Ei aina voi puhua samaa koko ajan.
Et sinä voi olla niin yksinkertainen ettet tajua että kirjoittaja vaihtuu. Oletko joku holhottava?
Enemmänkin olis lyhytmuistin häiriö, jos jutut pysyisivät koko ajan samoina. Sivusta.
On se. Kyllä tuo ihan totta on ja siksi harjoitan pidempää muistia välillä 😂🤣😅
Niin, paha varmaan mennä sanomaan. Itselläni on todella voimakkaat tunteet naista kohtaan ja tilanne vaikea. Sen kun yhdistää mielialan heittelyyn, niin vaikka välitän todella paljon, niin viestintä varmasti vaikuttaa ristiriitaiselta. Haluaa kyllä kirjoittaa hänelle, muttei uskalla sanoa kuin puolitotuuksia, ettei aiheuttaisi hänelle pahaa mieltä. Sitten välistä ne oikeat tunteet kasvaa liian suuriksi. Hän ei onneksi lue niitä viestejä, niin ehkä se ei haittaa mitään.
Sinä mies aiheutat pahaa mieltä jo sillä että kirjoitat. En halua sanaakaan enkä ole koskaan halunnutkaan.
Sehän on harmi, mutta kaikkia ei voi miellyttää, kun aina joku random pahoittaa mielensä. Tsemppiä sinne.
Mies? Nainen? Jo 11 toiveikasta vastausta kun ei ole mitään tunnisteita. Eikö vastaajat voisi itse kirjoittaa jonkun tunnisteen. Vaikuttaa niin surkealta tälläiset!
Ai niin, voisin vielä mainita, että itse en maleksi täällä koko päivää, joten hetkistä ei voi minunn kohdallani puhua.
Minä ainakin vastasin ihan yleisellä tasolla, ei ole väliä onko ap mies vai nainen.
Useat kirjoittajat on tietysti syy. Mutta se ei silti oikein vakuuta minua
Täh? MÄ OON NAINEN!!!
Ota joku vähälahjainen ja yksinkertainen tollukka josset kestä kyytiä.
Tai sekoitat useamman kirjoittajan keskenään. Juttuni eivät vaihtele keskenään. Usein vain lievennän näkökantoja tai yritän ajatelle positiivisesti tai olen kertomatta rehellisen mielipidettäni, jos tiedän sen loukkaavan paikallaolijoita. Jos esimerkiksi sanoisin suoraan eräillä asiakkaille mitä heistä ja heidän käytöksestään ajattelen, niin..noh tai kieltäytyisin palvelemasta heitä, joita en mieluummin työn ulkopuolella edes kohtaisi. Toisinaan joutuu laittamaan mielipiteensä syrjään ollessaan työroolissa. Esim. osalle muslimiehistä osoittaisin ovea ja kieltäytyisin millään tavalla palvelemasta heitä. Onneksi ei yksityiselämässä tarvitse miellyttää heitä millään tavalla. Samoin lapsiaan kuviin vääntelevät ja poskia puristelevat äidit eivät kuule todellista mielipidettäni heidän käytöksestään. Ei ole minun ongelmani, mutta ainoastaan työssä suostun katselemaan vastaavaa käytöstä.
Olen jokseenkin suvaitseva jokaisen valintojen suhteen. Seinä nousee silloin pystyyn, jos valintoihini puututaan tai yritetään taivutella tiettyihin asioihin sillä perusteella etten ole avoimesti kritisoinut tiettyjä valintoja tai elämäntapoja.
Eli summa summarum: toisinaan mielipiteensä voi lausua ääneen, toisinaan joutuu suodattamaan.
Heh. Minä olen taas kyllä pistänyt niitä miehiä ojennukseen ja riviin odottelemaan. Kerran yksi suuttui minulle niin että marssi ulos kun en suostunut palvelemaan odottaessa
Mutta maassa maan tavalla ap
Noh. Riittäköön se etten joudu henk.koht. elämässä olemaan heidän kanssaan tekemisissä.
Eiköhän se ole jo nyt myöhäistä
Sinbe jäi metsä ja ranta
En halua nähdä sinua enää koskasn.
Jos jauempaa näen, käänbyn pous, ainakin jatson pois.
Kiitos. Igana mues.
Vihaan sua
Valehtelija
Minulla ei ainakaan ole muistin kanssa ongelmia. En muista mitään asiaa mitä en muistaisi.