Ja Pekasta tulee ensi vuonna presidentti 🙂👍. Suurin osa viihdemaailman tähdistämme tukee Haavistoa. Esim. Anssi Kela, Cheek, Jaana Pelkonen, paleface jne
Presidentti
Anonyymi-ap
31912
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Anssi tuli kaapista..?
Anssi tuli uöos kaapista ja lähti ajamaan Kela-taksia.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18039710P
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Anssi on ihan puhdas hetero niin kuin itsekin. Siitä huolimatta me molemmat äänestämme Pekan presidentiksi samoin tekee mm. Jare Tiihonen eli Cheek.
Eik.s tuon cheekin suunnasta olla monta mieltä
Mitenkä itsenäisyyspäivän linnan juhlissa kukaan voi kätellä miestä jonka käsi on ollut toisen miehen vehkeessä kiinni ja miten toimii diplomatia homovastaisiin maihin ja hallituksiin.
Kyllä ne höylääjät jää taasen ja . Aaltoula on pressa. Huntit jää taakse peräpeiliin .k
VÄÄRÄSSÄ OLETTE.
STUB ON SEURAAVA PRESIDENTTI SE ON VARMA
Hahhahhaa Haavisto voittaa ylivoimaisesti Stubin.
Haavisto johtaa gallupin mukaan joku 13% erolla Stubiin. Eli aika ylivoimaisesti voittaa Haavisto. Kaikki vasemmisto, vihreät, SDP, RKP, Keskustalaiset äänestävät Haaviston ylivoimaiseen voittoon.
Kyllä Pekasta tulee ensi vuonna preeeeesidenttiiii🙂🙂
Pölhö-Pekasta ei muuta tule ku perserentti.
Kyllä Pekasta tulee ensi vuonna presidentti. Ettekä te vanhoilliset pököpököjuntit voi sille mitään 😁
Kyllä, kyllä, Jeee. Pekasta tulee ensi vuonna presidentti 🙂
Anonyymi-ap
2023-10-16 09:50:26
Ilmoita
Tänään juttelin kahden kesken poikani kanssa. Kerroin miten tapasin hänen äitinsä yökerhossa kun oltiin siellä juomassa viinaa. Poika ymmärsi että hän on olemassa vain sen ansiosta
t. viinamies
Ei yksikään isänmaallinen äänestä Haavistoa.
Ei Haavistoa kiitos, isishommat ,sähköjupakka ym.on muistissa. Todellisuudessa nyt ei ole ketään pressan virkaa täyttävää ehdokkaana. Ei ketään ...
Sää ja sun isänmaallisen. Kukaan noista muista ehdokkaista ei aja muuta kuin rikkaiden veronkierroa. Rahaa lapioidaan köyhiltä rikkaille.
Ei me enää Suomessa olla isänmaallisia. Eu päättää asioistamme. Eikä se ole isänmaallista, että rikkaiden annetaan käyttää veronkiertoa, jotta maamme velkaantuu lisää koko ajan. Tämä sonta alkoi v. 2006. Sitä ennen ei veroja paljoa kierrelty ja maamme oli erittäin vähävelkainen.
Noista ehdokkaista kaikista isänmaallisin on Pekka Haavisto. Se on tietysti kova paikka vanhoillisille, kun Pekasta vihdoin ensi vuonna tulee presidentti 🙂👏
En aio äänestää ketään. Haavisto homo. en äänestä. Muut ehdokkaat ajavat rikkaiden veronkiertoa.
Miettikää pojat ja tytöt vielä sitä, kun v. 2006 velkaa ei Suomella juurikaan olut, niin verot olivat silloin pienet. Eli tasaverot pienet. Nykyään tasaverot isot. Ei ole ihmisillä varaa kuluttaa, kun verotus kova ja rikkaat saavat poliitikkojen siunauksella kiertää veroja vuodessa miljardikaupalla.
Haavisto esitti 90 luvulla ja 2000 luvulla monta kertaa eduskunnassa Suomen armeijan lakkauttamista.
Tuo ylioppilas ja epärehellinen ja Suomen vastainen vihreän puolueen perustajajäsen ei ikinä Presidentiksi.
Pekka johtaa gallupeja yli 10% seuraavaan eli Stubiin
Eikös tuota Cheekiä ole luonnehdittu "vasenkätiseksi" aina.
Ei me tiedetä, ei olla kiinnostuttu kenkään käsistä.
Olette kateellisia Cheekille. Hän tienaa satojatuhansia kiinteistöillään ja levy-yhtiöllään.
Firmansa tekee persnettoa ja kaverikin kusetti kuusi numeroa. Muutaman vuoden kestää vielä harrastaa sitten pitää ruveta puhelaulamaan taas.
Haaviston ylivoimainen kaula kaventui loppuvuonna. Nyt Stubb ylivoimaisesti paras ehdokas. Johtaa gallupeja 14% Haavistoon. Hyvä, ettei peräritarista tule presidenttiä. Stubb on paras valinta🎆👏👍
Eipä tullut. Saimme parhaimman vaihtoehdon. Kokoomuksen värisuora toteutui. Nyt alkaa duunarien kyykytys. Nautin siitä yrittäjänä. Sunnuntai yms. pyhälisät otetaan kaikilta pois. Yrittäjä saa enemmän rahaa. Näin asian kuuluu olla. Miltä hoitajat, kaupan kassat yms. se tuntuu, kun palkasta ne otetaan 30% pois 😂👏👍
Se tuntuu siltä, että sinun yrityksessäsi ei ole työntekijöitä ollenkaan eikä varsinkaan sunnuntaina tule kukaan.Viikonloppuvapaista nautitaan aivan uudella tavalla ja kun pyydät väkeä ylitöihin, voit kuulla mitä hauskempia syitä miksi juuri silloin ei onnistu.Eikä onnistu jatkossakaan.
Katsos duunari ei tee töitä ellet maksa niitä lisiä sunnuntailta ja yötöistä.Saat hitaasti kiiruhtavan päivätyöläisen korkeintaan ja sekin nostaa kytkintä, kun huomaa millainen mulkunnuppi olet.
Väärässä olet. Kaikki käy töissä, jotta pystyy elättämään itsensä. Ensimmäinen sairaspäivä on palkaton ihan kohta, kun hallitus naulaa sen lakiin.