Räkänokka möhli kisansa ajamalla pariin otteeseen leveäksi ja tärvelemällä siten renkaansa, joka lopulta pamahtikin. Taaskaan ei Räkän hermot pitäneet. Tuskin kukaan fiksu enää uskoo Räkän mahdollisuuksiin viedä mestaruus Alonsolta! Hyvä Alonso!
Alonso nöyryytti Räkää!
kusken
91037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ei Alonsonkaan renkaat kovin hyvin kunnossa olleet. Onneksi tällä kertaa kestivät maaliin saakka. Jossain aiemmassakin kisassa on kärsinyt huonommista renkaista. Alonso on parempi kuski noista kahdesta ja symppis sellainen niin että kiva kuin voitti
Minusta näytti kyllä siltä, että täristävä rengas aiheutti ripustuksien pettämisen ja itse rengas ei vielä pamahtanut.
katselin minäkin vaikka selostajat eivät sitä tuntuneet huomaavan.
Varmaan juuri näin kävi. Rengas oli ehjä.
ja sää oot iha spede. luuseri
miten Alonso nöyrryytti Räikköstä. Jos Alonso olisi huomattavasti huonommalla autolla ajamalla mennyt ohi, se olisi ollut nöyrryytystä. Toisen huonon onnen kautta voittaminen ei ole nöyryytystä.
Kyllä mä ymmärrän ettei ulkomaalaiset osaa kovin hyvin suomea mutta eipä näytä suomalaiset amispelletkään osavan.
Kyllä näistä kahdesta alonso ajoi pahemmin ulos.
Siitä se tuollainen asenne sitten johtuu ??
Koska Kimi oli koko kisan paras, Alonso tunsi olevansa hyvän tuurin saattelema ja olisi toisaalta ollut tyytyväineen myös kakkostilaan ilman Kimin auton rengasripustuksen rikkoutumista.