Honda crx kokemuksia

En oo nähny yhtään honda crx:ää jolla ois ajettu yli 300t, et miten kone kestää? Tyyppivikoja? Ajettavuus?
51674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

on useinkin ajeltu yli 300tonnia.Suoraan sanottuna ei siitä konetta saa ajamalla paskaks mut ruostetta se kyllä pelkää!!!

Äänestä

ekaksi helvetin hauska laite, kiva ajaa kaupungissa jne. nopeus kun menee yli 100km/h niin ei niin kiva ajaa. Meteli on aika sietämätön renkailla tietty vaikutusta, ja eise ajettavuus niin loistava ole niinkuin jotkut antavat ymmärtää, mitä voi odottaa alle 1000kg:n autolta? Vetelee. Lähteehän se 0-100km/h suht rapiaan, jos se on se ostokriteeri. Niinkuin se yleensä crx:ää ostettaessa on. Ei sillä muuten tee mitään, talvella täysi kusi. Ruostuu suht näppärästi takakaarista ja ovien alalaidasta, missä onse joku ihme listalärpäke. Pieni kuin japskinmuna se auto, tilaa öbaut kahdelle. Takapenkki on, jos sitä penkiksi voi kutsua. 2v sellaisella ajaneena niin en ostaisi enää, onneksi tuli ikää ja pystyi jättämään amishärpäkkeet. Yliarvostettu kinneri.

Äänestä
  • itse en räksää omista mutta vastaavan mallin civicin kuiteskin. Koneet kyllä kestää, omalla ajettu 350tkm, ja tekniikka on kuin uusi. Eipä se räksä mikään tila-ihme ole, siihen tarkoitukseen on muut mallit. :) Auton keveydestä en ole huomannut kyllä haittapuolia, päinvastoin (=esim. kulutus). vetelyyn vaikuttaa enemmänkin väärä et jne...

    Äänestä

ne on!Mutta saatanan nopeita.Yli 2sataa ja alle 8sekan lähtee,eikä vie bensaakaan paljoo!tilaa tuskin tarviit!Kesäautona hyvä, talvella surkee.Ikkunat huurussa ja saatanan kylmä.Oman crxni pohja oli ku titanicin kylki,ja vedet kusi kintuille.Josku sitä oli lätäkön jäljiltä 20cm hytissä.Tuntu oli ku ois ajanu uppoavalla ven eellä.Siis tää oli 1.6 DOHC -88.Se vanha oli paskempi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ray kirjoitti:

En oo nähny yhtään honda crx:ää jolla ois ajettu yli 300t, et miten kone kestää? Tyyppivikoja? Ajettavuus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu