Wahlroos maataloudesta...

Wahlroos oli aiemmin otsikoissa suurena maataloustukien saajana. Hehtaarikohtaiset EU-tuet eivät tule suomalaisen veronmaksajan taskuista, hän muistuttaa.

”Jos joku luopuisi näistä tuista, suomalaiset veronmaksajat menettäisivät, koska nämä tulevat EU:n budjetista ja ovat Suomessa verotettavaa tuloa.”
7301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joensuun kartanolla on 400 hehtaaria peltoa ja noin 30 nautaa: ”En muista, että olisi kannattavaa vuotta ollut”, sanoo Wahlroos

Äänestä

Hakemukset menee kaikki eu organisaation kautta ja on vähenemään päin.🎃

Äänestä

Ole sinäkin kuin Wahlroos!

Äänestä
  • Minähän olen, niinku. En muista , että olisi kannattavaa vuotta ollut.

    Äänestä

  • Jep, hanki heti 400 hektaaria maata ja aloita menestys!

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Jep, hanki heti 400 hektaaria maata ja aloita menestys!

    Kannattaa hankkia. Voi saada massiiviset traktorit ja muut kalustot myös. Yhdessä paketissa.

    Äänestä

Wahlroos sanoo, että hänellä ei ole voimakasta näkemystä kansallisiin maataloustukiin liittyen. Ongelmana on se, että tuet ovat ajaneet eläintalouden pohjoiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Wahlroos oli aiemmin otsikoissa suurena maataloustukien saajana. Hehtaarikohtaiset EU-tuet eivät tule suomalaisen veronmaksajan taskuista, hän muistuttaa.

”Jos joku luopuisi näistä tuista, suomalaiset veronmaksajat menettäisivät, koska nämä tulevat EU:n budjetista ja ovat Suomessa verotettavaa tuloa.”

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu