Ei tule uni jos en käy yöllä syömässä jotain hiilaripitoista ja sitten on aamusokerit 7,7 .
Olen yrittänyt olla syömättä, mutta silloin nukun todella huonosti.
Mistä tää tämmönen johtunee ???
Ei tule uni
3
305
Vastaukset
- Anonyymi
Tottumus? Myös vähän korkeampi sokeritaso väsyttää ja saattaa nukahtaa nopeammin.
Onko iltapalasi riittävä, sisältäen proteiinia ja hitaita hiilihydraatteja? Nautitko sen sopivaan aikaan? Ootko mitannut yöllä verensokerin silloin kun nälkä iskee, voisiko verensokeri olla tuolloin matala? Tähänkin auttaa kunnollinen iltapala. - Anonyymi
Onko yleisesti unensaannin tai unessa pysymisen kanssa ongelmia? Jos on, ne pitäisi hoitaa ihan erikseen.
Jos uni ei tule nälän vuoksi, keho ei ole tottunut tuon tyyppiseen 16 tunnin pätkäpaastoon, mitä siis iltapalattomuus on käytönnössä.
Oletko kokeillut vaihtaa iltapalaa esim. munakkaaseen? Täyttävää ja sokeritonta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.596958Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652763Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️191892- 1471884
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä191790Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1361751Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?291532- 1021467
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411206- 371204