Sahapuita yhtiön metsästä?

Anonyymi-ap

Joskus kuulee suorastaan uskomattomia juttuja. Sen mukaan eräs sotkamolainen häiskä olisi kaatanut luvatta yhtiön metsästä itselleen sahapuita. Asian paljastuttua olisi jopa kysynyt että saako samalla luvalla karsia vielä latvukset. Että onko tosiaan tällaista tapahtunut? Tuntuu uskomattomalta.

14

966

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos oli lupa 15 puule niin ainakin 20 puuta lähti . Soraa kivijalan tekoon.ETTÄ SILLE TEHTIIN MEILÄ PÄIN. TÄMÄ ON TOSI

      • Anonyymi

        Melkoinen viikari. Kuin paikallinen tytti yli-viikari vaikka lienee miehenköriläs


    • Anonyymi

      Ennenvanhaan Kuhmossa ajelivat jäälle tukkipuita uittoa varten. Kun tuli mittamies mittaamaan tukit, saatiin tili. Sen jälkeen pätkivät tukit ropsiksi ja pinosivat ja mittaan tuli paperiyhtiön mies, saatiin toinen tili. Parraassa tappauksessa puut oli kaajeltu harsimalla valtion mehtiä.

    • Anonyymi

      kyllä oli liikenne- ja kaatoluvat kunnossa! turha täällä asiasta motkottaa

      • Anonyymi

        Oliko vielä kommunistkin, jos kerran oli liikennelupa. Jos on se tyyppi, jota epäilen, niin kaatolupaa on käyttänyt naisten kaatamiseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oliko vielä kommunistkin, jos kerran oli liikennelupa. Jos on se tyyppi, jota epäilen, niin kaatolupaa on käyttänyt naisten kaatamiseen.

        ei ole sama tyyppi. aitoa kommaria ei mikään primitiivinen lisääntymisvietti kiinnosta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ei ole sama tyyppi. aitoa kommaria ei mikään primitiivinen lisääntymisvietti kiinnosta.

        Tai sitten ei ole aito kommari tämä mies. Nimittäin kiinnosti naiset ja naisia kiinnosti tämä mies.


    • Anonyymi

      ''Sotkamolaeset on eillä sekä hyvässä, että pahassa.''
      Näin tiesi jo kainuun wanha kansa aikoinaan.

    • Anonyymi

      No ei montaa vuotta kun Lieksassa paikallinen haki suoraan metsäyhtiön pinosta puita.
      Oli ajatellut tietysti, että ei huomata kun korkeista pinoista otti päältä puita aina puoli metriä joka pinosta.
      Koskaan ei tunnustanut tekoaan mutta löysivät osan merkityistä puista hänen mailtaan.
      Myi jonnekkin osan puista mutta ei kerinnyt ihan kaikkia.

    • Anonyymi

      pisnes se on mikä kannattaa.

      • Anonyymi

        Kun tulkitsee lakeja ja oikeuksia mielensä mukaisesti voi toimia kuten luulee olevan luvallista. Tuskin on ainoa kerta.


    • Anonyymi

      Paljonko on kuutiohinta tukkipuusta?

    • Anonyymi

      Minkä nuorena varastaa, sen vanhana omistaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45291
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      179
      10827
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8508
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3190
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1525
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1490
    Aihe