Ryöstetty mummo

Joku on ryöstänyt ja käynyt jonkun vanhuksen kimppuun Somerolla.
Lehdet kirjoittaa eri tavalla kuin mitä fb ryhmässä oleva kirjoitus on,ja huomattavaa että kaikki kritiikki poistuu heti.
Onko joku yhteys ylläpitäjillä tähän henkilöön.
4830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juu luin juuri facebook kirjoituksen .. kovin on huonot tuntomerkit, mutta silti oli että mattoveitsellä oli viilletty, ja ihmetyttää että eikä kukaan käynyt yli 2 viikkoon uhrin luona jos kasvoihin viilletty niin luulisi kenen tahansa ilmoittavan poliisille .. ja tajuttomana jätettiin makaamaan ,löysikö joku ohikulkija. Ja mikäli vaatinut sairaalahoitoa niin luulisi hoitohenkilökunnan ilmoittavan poliisille. Kaikkiaan outo juttu. Toivottavasti tekijä saadaan kuitenkin kiinni

Äänestä
  • Hyvin outo tapaus vailla vastauksia.

    Äänestä

Jutun julkaisija nyt hakee vain sympatiaa tapahtuneen osalta.
Siinä se

Äänestä

Hyvin outoa. Mitä tuon ikäinen mukamas kävelisi pitkin poikin someron katuja käsilaukun kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joku on ryöstänyt ja käynyt jonkun vanhuksen kimppuun Somerolla.
Lehdet kirjoittaa eri tavalla kuin mitä fb ryhmässä oleva kirjoitus on,ja huomattavaa että kaikki kritiikki poistuu heti.
Onko joku yhteys ylläpitäjillä tähän henkilöön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu