Tuloveron nosto

Ensin valitetaan, että varmasti kaatuu kaikki hankkeet, josta kaupungille rahaa saatais. Sitten loppuu rahat ja on pakko alkaa veroja nostamaan. Onko nyt hyvä olla?
2185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Syylliset veronkorotuksiin on helppo osoittaa.. yrittäjien halvereajat ja kaikki valittajat. Tuulivoiman vastustajat erityissyynissä, jos veroja on nostettava. Asian innokkain vastustaja lienee kiinteistöveron ulottumattomissa, jätehuoltomaksun ulottumattomissa ja yleensäkin tuettu tyyppi EUsta pitäen.

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    😋 ­N­­­y­­­m­­f­­o­­­m­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18043151V

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ensin valitetaan, että varmasti kaatuu kaikki hankkeet, josta kaupungille rahaa saatais. Sitten loppuu rahat ja on pakko alkaa veroja nostamaan. Onko nyt hyvä olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu