Ostin kuvan mukaisen virtakatkaisimen. Vaikuttaa siltä että paristo on uusittava. Toisessa päässä on jotain lovia joita ei ainakaan kovin helposti vääntelemällä saa auki tai rikkomatta palikkaa.
Pohjassa on ruuvi joka vaatisi sellaisen meisselin missä on ura keskellä, joten luultavasti ruuvia ei ole tarkoitettu avattavaksi pariston vaihtoa varten.
Mitään valmistajan nimeä tai edes valmistusmaata ei ole missään.
Tietääkö joku kuinka värkki avataan?
https://aijaa.com/tvdpmP
https://aijaa.com/Fx2cDD
Virran etäkatkaisin
7
398
Vastaukset
- Anonyymi
Noiden suttuisten kuvien perusteellaa ei voi sanoa muuta kuin, joltain ajastimelta näyttää. Toivottavasti jollain on tämä laite, niin voi kertoa enemmän.
- Anonyymi
Koska ostit, vie takaisin liikkeeseen? Jos e ole takuuta niin tuskin on paljon menetettävää? Poraat kannan ruuvista ja tutkitaan lisää kun kotelo on auki.
- Anonyymi
Tuntematta laitetta, sanoisin kuitenkin, että juju on tuossa päädyn lirpakkeessa. Jollain tavalla se ehkä siitä aukeaa, joko sivulle päin taikka ylöspäin. Ruuvia en menisi aikoinaan.
- Anonyymi
Kai siihen liittyy toinenkin osa, jota etänä ohjataan. Jospa siinä olisi laitteen merkki ja tyyppi merkittynä.
- Anonyymi
Luulis tuon aukeavan helposti leveäteräisellä ruuvimeisselillä rakoa levittämällä.
Niin on muutkin tiukat paikat auenneet.
Valmistaja olettaa että kaikki tietysti haluavat kokeilla sitä konstia ekana. - Anonyymi
Tuo näyttää vähän siltä että paristo on ulos vedettävässä pitimessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353