Olisi mukavaa jos meille Raahelaisillekin saataisiin kuntoportaat. Varsinkin nyt kun tässä pikku kaupungissa ollaan päästy tuhlaamisen makuun.
Kuntoportaat
6
396
Vastaukset
- Anonyymi
Hiihtomajallahan on kuntoportaat, ei muutaku kuntoilee 👍
- Anonyymi
Tarttis sähköavusteisetportaat, saatas tehtaan raimot ja kaupunnin reinot juoksulle.
- Anonyymi
Hiihtomajalta pääsee myös toisille paljon korkemmalle ja puisille kuntorapuille . Ne on vanhan , täytetyn kaatopaikan hiihtomajan puoleisella "rinteellä". Ne kyllä kuuluu freesbee reitistölle , mutta ajavat myös kuntoportaista . Sopu sijaa antaa .
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18045606A
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ei muuta, kuin kolumni ehdotus Raahen EX-kansanedustajalle. Menee siinä samassa junayhteyden Ouluun saamisen kanssa.
- Anonyymi
Ja ainahan sen junayhteyden toteutuksen voi siirtää myöhempään aikaan ja tehdä ne portaat, eikös? Yhdet vievät ylöspäin ja yhdet alaspäin ja yhdet ei minnekään, kuten Lasse Mårtensson lauloi.
Muuten, eikö siinä Raahen ainoassa tornitalossa ole portaat? Mikä estää kiipeilemästä niissä?
Minä aikanani työpaikalla kahdesti kiipesin 110 m portaat luolasta maan pinnalle. Oli siinä huonokuntoiselle vaikka nuorelle (noin 50 v) miehelle työ ja tuska! Muutaman kerroksen mitta meni kevyesti, mutta sitten piti alkaa levähtelemään... Siiten tuo kiellettiin ja piti aina käyttää hissiä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997823- 1075607
- 2754861
- 494823
- 753584
- 502838
- 622564
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222458Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292402- 412284