palomuuri&virustorjunta vanhempaan koneeseen

Mikäs palomuuri/virustorjunta (mielellään ilmaiset) kävisivät vanhempaan koneeseen 233mhz win98se 64mt muistia.
5438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Debian linux ja IceWm -työpöytä. Ei kiusaa virukset eikä kaadu.

Äänestä
  • Noinhan se on, vaikka kysyjä kyllä kysyi palomuurista ja virusohjelmasta.

    Äänestä

  • Miten tuohon kävis knoppix? Ensin voi kokeilla levyltä ja sitten asentaa sen kovolle.

    Äänestä

  • vieru kirjoitti:

    Miten tuohon kävis knoppix? Ensin voi kokeilla levyltä ja sitten asentaa sen kovolle.

    Ihan kelpo vaihtoehto sekin. On mielestäni itsensä kiusaamista laittaa noin tehottomaan koneeseen vielä susikasin lisäksi jokin virusohjelma vähäisiä resursseja syömään.

    Äänestä

neuvoja tulikin kuin apteekin hyllystä.

Antivir ja Zonealarm pitänee vielä koneen pyörimässä...
Linkkejä en ehdi hakeen mut Googleta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perepereer kirjoitti:

Mikäs palomuuri/virustorjunta (mielellään ilmaiset) kävisivät vanhempaan koneeseen 233mhz win98se 64mt muistia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu